Filtry
-
-

Jak dobrać narożnik do stylu industrialnego?

Materiał partnera:

Należysz do osób, które cenią sobie surowy minimalizm we wnętrzach? Lubisz, gdy w salonie dominuje szkło, metal i beton strukturalny, momentami przełamany ceglaną elewacją? Jeśli cenisz sobie przestrzeń, a Twoje aranżacyjne preferencje mają wiele wspólnego ze stylem industrialnym, możesz bez problemu dobrać pasujący do takich pomieszczeń narożnik. Czym powinien się on charakteryzować? Jak powinien wyglądać i z jakich materiałów musi być wykonany?

Jak dobrać narożnik do stylu industrialnego?


Obicie narożników wpisujących się w styl industrialny



Dużą zaletą wnętrz industrialnych są całkiem spore możliwości ich urządzenia. Mimo minimalizmu przeważa w nich przestronność i duże okna wpuszczające do środka światło dzienne.

Oczywiście najbezpieczniejszym połączeniem będą wspomniane już wyżej materiały. Jeśli jednak chcesz nieco urozmaicić ten styl i wprowadzić oryginalny, luksusowy akcent, postaw na narożniki ze skóry. Sprawdzą się zarówno te klasyczne w czerni i szarości, jak i również modele w mocnej, intensywnej, rzucającej się w oczy czerwieni. Mogą stanowić świetną alternatywę dla wnętrz, w których np. brakuje ożywienia, ściany pomalowane są w ciemnym kolorze lub są wykonane z betonu — nie ma zatem elementu charakterystycznego dla wnętrz industrialnych, do jakich zalicza się kultowa czerwona cegła. W takiej sytuacji właśnie kolorowy narożnik odgrywa kluczową rolę.

Dlaczego narożniki to rozwiązanie idealne w industrialnych wnętrzach?



Skórzane narożniki dają duże możliwości aranżacyjne wnętrz industrialnych. Taki nurt stylistyczny uwielbia geometryczne formy, dlatego wspomniany mebel w kształcie litery L lub U wpisze się w ten kanon idealnie.

Skóra to ponadto bardzo uniwersalne obicie, które idealnie komponuje się ze szklanymi stolikami, metalowymi meblami, także tymi malowanymi proszkowo — nie tylko na zasadzie kontrastu, ale także w wersji soft, czyli w wielu odcieniach jednej barwy.

Skórzane obicia to klasyczne, bardzo uniwersalne, eleganckie, a zarazem surowe wykończenie, pozbawione zdobień, dlatego tak dobrze odnajduje się w industrialnym wystroju.

Warto także dodać, że w pomieszczeniach nacechowanych industrializmem nawiązuje się do solidności wyposażenia, jego trwałości — właśnie takimi atrybutami i przymiotami wyróżniają się narożniki ze skóry.

Ostatnią cechą wnętrz industrialnych, które z natury są przestronne, a ich wystrój nieprzesadzony, to łatwość utrzymania takich pomieszczeń w czystości. Omawiane meble skórzane również należą do tych, których pielęgnacja opiera się na systematycznym, prostym, nieskomplikowanym czyszczeniu z pomocą wilgotnej ściereczki lub dedykowanych preparatów — szybko, sprawnie, na długie lata, czyli właśnie tak, jak w przypadku całego wyposażenia o industrialnym nasyceniu.