Filtry
-
-

Zakup nieruchomości w Bułgarii jako sposób na uzyskanie drugiego domu w Europie

Materiał partnera:

Posiadanie drugiego domu w ciepłym kraju to marzenie wielu osób. Obecnie jego spełnienie znajduje się na wyciągnięcie ręki. Coraz więcej polskich inwestorów decyduje się na zakup nieruchomości w Bułgarii. To nie tylko sposób na uzyskanie drugiego domu w słonecznej części Europy, ale również na zapewnienie sobie stabilnego przychodu pasywnego. Jakie korzyści wiążą się z zakupem apartamentu lub domu w Bułgarii?

apartamenty bulgaria


Drugi dom nie tylko na wakacjePod kątem nieruchomości, Bułgaria jest bardzo atrakcyjną lokalizacją. Obecnie można kupić tam apartamenty położone w prestiżowych kompleksach turystycznych w atrakcyjnych cenach. Dostępne są już od 4000-5000 złotych za m2, czyli wyraźnie taniej, niż w popularnych miejscowościach turystycznych w Polsce. Jednocześnie inwestor gwarantuje sobie dłuższy sezon i piękną słoneczną pogodę. To w połączeniu z niskimi kosztami utrzymania nieruchomości oraz dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców sprawia, że Bułgaria może stać się Twoim domem nie tylko na wakacje. Wiele osób decyduje się na spędzanie w tym kraju kilku miesięcy w roku i stamtąd pracuje zdalnie lub zarządza swoją firmą w Polsce.

Dostępne nieruchomości w Bułgarii na sprzedaż doskonale sprawdzają się nie tylko na własny użytek, ale także jako apartament na wynajem. Odpowiednio zarządzany może przynieść stabilnych przychód pasywny i satysfakcjonującą stopę zwrotu z inwestycji. Warto sprawdzić dostępne możliwości i zapoznać się z potencjałem bułgarskiego rynku nieruchomości. Zrobisz to we współpracy ze sprawdzoną agencją.

Zabezpieczenie środków przed postępującą inflacjąZ miesiąca na miesiąc nasze oszczędności się kurczą. Galopująca inflacja zmniejsza siłę nabywczą pieniądza. Aby się przed tym ochronić, warto podjąć decyzję o inwestycji. Zakup drugiego domu w Bułgarii to doskonały sposób na zabezpieczenie środków przed inflacją i pozyskanie wartościowych aktywów. Rynek nieruchomości wzrasta, a z nim wartość samej nieruchomości. Bułgaria to popularny kierunek turystyczny, dlatego inwestor nie powinien mieć problemów z ewentualnym wynajmem apartamentu, jeżeli się na to zdecyduje. Standardem jest, że właściciele spędzają w Bułgarii kilka tygodni w roku, a pozostały okres przeznaczają na wynajem turystyczny, który obsługiwany jest przez zewnętrzną agencję.

Drugi dom w Bułgarii - gdzie go szukać?Oczywiście największym zainteresowaniem kupujących cieszą się nieruchomości w Bułgarii nad morzem. Zazwyczaj zlokalizowane są w popularnych kurortach, które posiadają dobrą infrastrukturę turystyczną. Pod tym kątem Bułgaria dynamicznie się rozwija i już teraz nawiązuje do światowych standardów. Popularne miejscowości nadmorskie w Bułgarii, gdzie znajdziesz prestiżowe apartamenty i domy, to m.in.: Słoneczny Brzeg, Elenite, Sveti Vlas, Rawda, Aheloy i Nessebar. To miejsca, w których można postawić na różne formy spędzania wolnego czasu. Poza plażami znajdują się w nich obiekty historyczne, piękne tereny zielone i rozbudowana oferta gastronomiczna.

Apartamenty dostosowane do Twoich potrzebPoszukując idealnego domu dla siebie, możesz sprawdzić różnego rodzaju apartamenty w Bułgarii na sprzedaż. Dzięki temu dopasujesz je bezpośrednio do swoich potrzeb. Lokalny rynek nieruchomości proponuje zarówno atrakcyjne mieszkania typu studio, jak i duże apartamenty. Dobra analiza jest niezwykle ważna w kontekście tego, aby drugi dom był maksymalnie dopasowany do Twoich oczekiwań. Tylko wtedy chętnie będziesz do niego wracać i spędzać w nim nawet kilka tygodni w roku lub więcej. Z Polski do Bułgarii można pojechać autem lub postawić na rozbudowaną siatkę połączeń lotniczych. Stosunkowo szybko można zmienić klimat i delektować się bułgarskim słońcem, piaszczystymi plażami i ciepłym morzem.

Inwestuj w Bułgarii z Bułgaria Okiem TubylcaJeżeli chcesz postawić na starannie sprawdzone nieruchomości w Bułgarii, to warto inwestować z agencją Bułgaria Okiem Tubylca. Tworzą ją eksperci, którzy na co dzień żyją w tym kraju i doskonale znają jego specyfikę. Specjalnie dla Ciebie sprawdzą stan prawny i stan fizyczny apartamentu lub domu oraz przygotują dedykowaną ofertę. Przeprowadzą Cię suchą stopą przez cały proces zakupowy. Razem z nimi pozyskasz swój dom wakacyjny w Bułgarii.