Filtry
-
-

Obsługa najmu - czy warto skorzystać z tej usługi?

Materiał partnera:

Inwestorzy planujący rozpoczęcie wynajmu nieruchomości często zastanawiają się nad tym, jak zoptymalizować czas poświęcany na zarządzanie. W takiej sytuacji można skorzystać z opcji obsługi najmu. Zobacz, czy warto nawiązać kontakt z zarządcą lokalu na wynajem.

pelny strzal agent nieruchomosci pokazuje dom


Obsługa najmu sposobem na formalnościWiele firm oferuje kompleksową obsługę najmu swoim klientom posiadającym nieruchomości. Jest to doskonały sposób na zminimalizowanie formalności wymaganych podczas wynajmu. Usługa zarządzania to nie tylko spotykanie się z zainteresowanymi wynajmem, ale też przygotowanie i przedstawienie oferty, sporządzenie umowy, a także sprzątanie i udostępnianie lokalu.

Korzystając z usługi pośrednika, zapewniasz sobie spokój i oszczędność energii przeznaczanej na obsługę. Firma zarządzająca wynajmem w określonym terminie wypłaca środki na konto właściciela mieszkania, zmniejszając kwotę o wynagrodzenie za zarządzanie. Jeśli wynajmowana nieruchomość należy do inwestycji firmowej, rozliczenie następuje na podstawie faktury. Pośrednik przygotowuje umowę, mając na względzie interes właściciela mieszkania.

Pośrednictwo najmu w dużych miejscowościachTrzeba mieć na uwadze fakt, iż kontakt z najemcami może zająć wiele czasu, zwłaszcza gdy samodzielnie zarządzasz swoim lokalem. Jest to dobrze widoczne, jeśli dysponujesz nieruchomością w mieście będącym centrum kultury, kurortem lub miejscem atrakcyjnym turystycznie. Wiąże się to z tym, że takie miejscowości zwykle wymagają dużo uwagi ze strony zarządcy. Dlatego obsługa najmu w Gdańsku i innych dużych miastach cieszy się ogromnym zainteresowaniem właścicieli nieruchomości w tych lokalizacjach.

Promocja apartamentu i wyszukiwanie najemcówSesja zdjęciowa, przygotowywanie mieszkania i umieszczanie ogłoszeń to etapy mające na celu wyszukiwanie najemców. Celem pośrednika jest maksymalizacja obłożenia apartamentu w skali roku. Im częściej lokal jest wynajmowany, tym większą stopę zwrotu uzyska jego właściciel. Jest to także korzystne dla agencji pośredniczącej w wynajmie ze względów finansowych. Promowanie apartamentu i kontakt z najemcami jest bardzo czasochłonny, zwłaszcza gdy mieszkasz w innym mieście lub gdy Twoja oferta znajduje dużo odbiorców.

Jasne zasady rozliczeńPodział wynagrodzenia z najmu to zwykle około 10% dla pośrednika i 90% dla właściciela nieruchomości w przypadku wynajmu długoterminowego. Krótki termin wiąże się z częstszą obsługą, w związku z czym stawka dla pośrednika rośnie do 20-30%. Wynika to z faktu, iż sprzątanie jest częstsze, tak samo jak kontakt z osobami wynajmującymi lokal. Dlatego pośrednik zawsze dąży do tego, by obłożenie i cena pobytu były na bardzo dobrym poziomie. Wszystkie zasady są jasno określone w umowie z agencją.

Skorzystanie z obsługi najmu to rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze. Najlepiej sprawdza się w sytuacji, gdy lokal znajduje się w innym mieście lub wtedy, gdy właściciel dysponuje większą liczbą nieruchomości. Wybierz profesjonalną firmę i powiększ swoje zyski z wynajmu dzięki fachowej obsłudze wynajmu Twojej nieruchomości.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://svager-apartamenty.pl/dla-wlascicieli/