Filtry
-
-

Czy warto zainwestować w krzesło gamingowe?

Materiał partnera:

Okazuje się, że fotele gamingowe są chyba najbardziej niedocenianym elementem zestawu przeznaczonego do grania. Niestety większość graczy spędzających przed monitorem wiele godzin, szybciej zdecyduje się na zakup dobrej klawiatury czy myszki niż profesjonalnego siedziska. Jak wielki jest to błąd, uświadomi nam za jakiś czas kręgosłup, jednak wtedy może okazać się, że nowy fotel nie wystarczy. Zamiast kupować np. kartę graficzną, warto zainwestować w zakup krzesła gamingowego.

Czy warto zainwestować w krzesło gamingowe?


Fotel gamingowy a krzesło biurowe - różnice



Choć da się wygodnie siedzieć na krześle biurowym, nie jest to dobre rozwiązanie dla gracza. Dlaczego? Ponieważ fotele gamingowe charakteryzują się ergonomicznymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Idealne siedzisko dla gracza wyróżnia się nie tylko specyficznym designem wzorowanym na fotelach samochodów wyścigowych. Te modele swoją unikatowość zawdzięczają przede wszystkim budowie, która zapewnia odpowiednią ergonomię oraz komfort podczas gry, która niekiedy zajmuje nam wiele godzin.

Na ergonomię i komfort wpływa:

  • zarówno kształt, jak i wymiary siedziska i oparcia,
  • obecność poduszek (z możliwością regulacji),
  • szeroki zakres zmian położenia.


Trwałość fotela gamingowego zależy od:

  • materiałów, z których wyprodukowano mebel,
  • konstrukcji wewnętrznej,
  • wypełniacza, znajdującego się w środku fotela.


Korzyści z zakupu krzesła gamingowego



Niestety wiele osób nadal twierdzi, że profesjonalne fotele dla graczy są niepotrzebną stratą pieniędzy. Jest w tym ziarno prawdy, ponieważ można grać, siedząc na taborecie. Nie będzie to jednak wygodne, a przede wszystkim zdrowe rozwiązanie. Profesjonalne krzesła gamingowe dostępne pod adresem https://mirat.eu/fotele-gamingowe oferują użytkownikom komfort, dbają o odpowiednie podtrzymanie ciała i są wykonane z przyjemnych w dotyku i co najważniejsze oddychających materiałów. Dzięki powyższym rozwiązaniom nie musimy martwić np. o ból pleców i szyi. Co więcej, fotele do grania wyglądają niezwykle atrakcyjnie m.in. dzięki możliwości personalizacji.

Czy warto zainwestować w krzesło gamingowe?


Estetyka też jest ważna



Co prawda o gustach się nie dyskutuje, jednak można zaryzykować stwierdzenie, że krzesła dla graczy odróżniają się od “zwykłych” foteli biurowych wzornictwem. Część z nich sprawia także wrażenie mebli ekskluzywnych i awangardowych. Wśród dostępnych na rynku produktów znajdziemy np. modele z licencjonowanymi motywami graficznymi na obiciach. Często bywa także tak, że producenci oferują nawet kilka typów kolorystycznych danego fotela. Wybierając design oraz kolor krzesła gamingowego pamiętajmy, że jest to zakup na lata. Dlatego kilka minut przed zapłatą warto zastanowić się, czy odjazdowa czerwień tapicerki nie będzie nas za jakiś czas drażnić.

Ile muszę wydać?



Jeśli zdecydujemy się na zakup krzesła gamingowego, musimy sięgnąć trochę głębiej do kieszeni. Nie warto się jednak martwić tym wydatkiem, ponieważ jest to inwestycja w przyszłość i nie tylko w komfort, lecz także w zdrowie. Ergonomiczny i dobry jakościowo mebel kupimy już za około 500 złotych. Jeżeli jednak zależy nam na bardziej luksusowym modelu, możemy wydać nawet 1000 złotych.

Krzesła gamingowe zostały opracowane po to, aby zapewnić graczom maksimum komfortu podczas wirtualnych potyczek. Idealnie dopasowany fotel zapewnia bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa, który może dać o sobie znać dopiero po latach. Zakup dedykowanego siedziska to przede wszystkim inwestycja w zdrowie, która opłaca się zawsze i każdemu.