Filtry
-
-

Listwa karniszowa z oświetleniem - czy to dobry wybór?

Materiał partnera:

Firanki są nieodzownym elementem wystroju; dobrze dobrane potrafią bowiem podkreślić charakter wnętrza i idealnie je dopełnić. Bardzo często problemów nastręcza jednak wybór odpowiedniego karnisza. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się listwa karniszowa z oświetleniem - to produkt, który łączy w sobie minimalizm i nowoczesność z klimatycznym oświetleniem.

1. Dlaczego listwa karniszowa jest istotnym elementem wystroju?
2. Listwa karniszowa z oświetleniem - dopełnienie niebanalnych wnętrz
3. Listwa karniszowa z oświetleniem - nowoczesny design, trwałość i bezpieczeństwo

Dlaczego listwa karniszowa jest istotnym elementem wystroju?

Listwa karniszowa to specyficzny element - musi dyskretnie wpasować się w całość aranżacji, eksponując urok firanki. Ponadto powinna być zamontowana w sposób estetyczny i wytrzymały, tak by była dobrej jakości elementem wystroju i nie zaburzała estetyki wnętrza. Jej zadaniem jest również zamaskowanie rzucających się w oczy szyn na firanki. Nie dziwi zatem fakt, że dobranie odpowiedniego modelu niejednokrotnie stanowi wyzwanie. Warto jednak poświęcić nieco więcej uwagi podczas dokonywania wyboru. Całą gamę modeli znaleźć można pod adresem: https://sztukatura.pl/pl/menu/listwy-karniszowe-101.html. Estetyczny design i funkcjonalność listwy karniszowej podkreślą niebanalny charakter pomieszczenia. Dodatkowe oświetlenie przyda mu natomiast nastrojowości.

Listwa karniszowa z oświetleniem - dopełnienie niebanalnych wnętrz


Jeżeli chcemy nieco urozmaicić wnętrze, a przy okazji zyskać dodatkowe źródło światła, listwa karniszowa z oświetleniem będzie idealnym rozwiązaniem. Taka listwa z powodzeniem zamaskuje szyny na firanki, które - choć produkowane dziś z najwyższą dbałością o estetykę - niejednokrotnie nie do końca pasują do stylistyki wnętrza. Listwy występują w rozmaitych kolorach - dopasowane kolorystycznie do sufitu bądź ścian dyskretnie wkomponują się w całość aranżacji, wydobywając cały urok firanek i zasłon. Klasyczne aluminiowe listwy dodadzą zaś całości eleganckiego sznytu.

Możliwość uzyskania dodatkowego źródła światła listwa zawdzięcza natomiast specjalnie zaprojektowanemu kanałowi - to w nim umieszcza się taśmę z diodami LED. Takie światło jest niezwykle subtelne i przydaje pomieszczeniu nastrojowości, wprowadzając niepowtarzalny klimat. Z powodzeniem może zastąpić oświetlenie boczne, takie jak lampka nocna. Subtelniejsze światło idealnie sprawdzi się np. podczas oglądania filmu i uprzyjemni przebywanie w pomieszczeniu.
 
Listwa karniszowa z oświetleniem - nowoczesny design, trwałość i bezpieczeństwo

To rozwiązanie, na które z pewnością warto zwrócić uwagę podczas wykańczania wnętrz. Niemodne karnisze odchodzą do lamusa, ustępując miejsca nowoczesnym listwom karniszowym z oświetleniem. Listwa to nie tylko subtelna dekoracja i źródło światła. Jest także niezwykle wytrzymała, a przy tym elastyczna (pozwala to na zamontowanie jej nawet na nierównym suficie). Niewątpliwym atutem jest też odporność na wilgoć i zmywanie. Wszystkie te elementy sprawiają, że stanowi idealną propozycję do nowoczesnego mieszkania.