Filtry
-
-

Jak korzystać z przydomowego basenu podczas deszczu i w chłodne dni?

Materiał partnera:

Ten prosty i niedrogi sposób sprawi, że nie będziesz musiał rezygnować z kąpieli! Basen w ogrodzie to marzenie wielu osób - jeśli go posiadasz, należysz do grona szczęśliwców, którzy w upalne letnie dni mogą się skutecznie schłodzić i zrelaksować zażywając przyjemnej kąpieli, bez konieczności tłoczenia się na miejskim basenie, czy lokalnej plaży. Co jednak, gdy lato okazuje się chłodne i deszczowe? Najlepszym sposobem na korzystanie z przydomowego basenu także w niepogodę, będzie jego zadaszenie.

Jak korzystać z basenu podczas deszczu


Zadaszenie basenu ogrodowego - dlaczego warto się na nie zdecydować?Dostępność różnego typu rozwiązań w zakresie zadaszenia basenu jest obecnie imponująca. Wystarczy sięgnąć po wybraną ofertę renomowanego producenta, np. na https://www.pool-design.pl/zadaszenia-basenowe/, aby przekonać się, że wyposażenie basenu ogrodowego w profesjonalne zadaszenie nie wymaga od nas szczególnego wysiłku, dużych nakładów finansowych, czy czasochłonnych prac (zadaszenie możesz nabyć wraz z usługą montażu). Co istotne, dostępna jest opcja wykonania zadaszenia niestandardowego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb użytkowników. Już sam fakt wygody zaopatrzenia basenu w zadaszenie to argument przemawiający za jego montażem. Jakie inne zalety wyróżniają zadaszenia basenowe?

Zadaszenie basenowe to wiele korzyściMożliwość korzystania z basenu ogrodowego nawet w chłodniejsze, czy deszczowe dni to tutaj kwestia najważniejsza. Zadaszenie ochroni Cię przed opadami i pozwoli na utrzymanie pożądanej temperatury wody w basenie. Parowanie, wiatr, niższa temperatura otoczenia, sprawiają, że woda traci swoje ciepło. Aby je zatrzymać najskuteczniejszym sposobem jest zadaszenie basenu. Woda nagrzana przez słońce w dzień lub poprzez zainstalowany system grzewczy nie straci swojego ciepła nocą lub przy chłodniejszej aurze. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt ogrzewania wody przy wykorzystaniu instalacji grzewczej.

Inną korzyścią płynącą z zadaszenia basenu jest zwiększenie bezpieczeństwa i poprawa komfortu korzystania z niego. W prosty sposób unikniesz sytuacji, w której np. dzieci mogłyby wpaść do wody, zachłysnąć się nią, a nawet utopić. Dodatkowo wyeliminujesz ryzyko korzystania z basenu przez zwierzęta - czy to domowe, czy też dzikie.

Zadaszenie zadba także o czystość wody w Twoim basenie. To skuteczny sposób, aby uniknąć w wodzie liści, pyłków i kwiatów, a także drobnych papierków, czy innych śmieci, które trzeba niestety wyławiać z basenu. Raczej trudno zadbać o perfekcyjny porządek wokół basenu (zwłaszcza jeśli korzystają z niego także dzieci). Jednak decydując się na zadaszenie basenowe zdecydowanie łatwiej jest zadbać o czystość wody.

Jakie zadaszenia basenowe są najlepsze?Wśród dostępnych na rynku propozycji, największym zainteresowaniem i uznaniem klientów cieszą się zadaszenia z poliwęglanu - litego oraz komorowego. Materiał ten wykazuje znakomitą odporność na uszkodzenia mechaniczne, skutecznie zapobiegając wychłodzeniu się wody w basenie - nocą, czy też w chłodniejsze dni. Dodatkowo, poliwęglan naprawdę estetycznie się prezentuje.