Filtry
-
-

Czym się kierować wybierając meble dziecięce?

Materiał partnera:

Funkcjonalna i przemyślana aranżacja pokoju dziecięcego ma duży wpływ na zdrowy rozwój pociech. Dużym wyzwaniem jest szczególnie wybór mebli, które stworzą kolorowy i zabawny świat w ich pokoju oraz pozwolą czuć się komfortowo. Czym się kierować wybierając meble dziecięce?

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Najważniejsza zasada, która powinna przyświecać rodzicom podczas aranżacji pokoju najmłodszych to bezpieczeństwo. Niezależnie od wieku dziecka warto zwracać uwagę, czy meble posiadają certyfikaty bezpieczeństwa — chemiczne, technologiczne oraz konstrukcyjne. Jeżeli chcecie być pewni, że kupowane produkty nie będą mieć negatywnego wpływu na zdrowie dzieci, warto sięgać po meble sprawdzonych marek, dedykowane dla najmłodszych. W przypadku małych dzieci należy też zwracać uwagę czy narożniki łóżka, półek lub komody są bezpiecznie zaokrąglone. Meble dziecięce pozbawione są mechanizmów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla małych rączek, niebezpiecznych otworów czy ostrych wystających elementów. Powinny też być wolne od metali ciężkich oraz innych szkodliwych substancji, które maluch mógłby wdychać podczas snu. Tutaj prym wiodą naturalne meble ekologiczne.

Meble dziecięce — kolory mają znaczeniepokoj-dzieciecy linkhouse


Kolory w pokoju dzieci odgrywają bardzo ważną rolę. Istotny jest nie tylko odcień ścian, ale również mebli i akcesoriów. Projektanci zwracają uwagę, że wybór odpowiedniej barwy zależy przede wszystkim od wieku dziecka. Meble dla małych dzieci w jasnych i pastelowych kolorach sprawią, że pokój nabierze delikatnego klimatu pełnego beztroski. Mocniejsze i intensywne akcenty mogą stanowić atrakcyjną ozdobę, jednak warto stosować je w umiarze. Jakie kolory mebli poleca się do pokoju najmłodszych? Odradza się stosowania kolorów takich jak czerwień oraz żółć ponieważ pobudzają, wzmacniają złość, kłótliwość oraz niepokój. Natomiast delikatne i łagodne odcienie jasnoróżowe oraz białe nastrajają optymistycznie, kojarzą się z ciepłem, troską oraz łagodnością. Podobnie jasna zieleń i błękit koją nerwy oraz uspokajają. Jeżeli wybór odpowiedniego koloru przysparza rodzicom trudności, najbezpieczniejszym rozwiązaniem okazują się uniwersalne stonowane kolory, takie jak biel czy pastele.

Meble dziecięce — praktyczne i funkcjonalneAranżując pokój dziecinny, możecie wybrać pomiędzy konstrukcją pełnowymiarową albo meblami dostosowywanymi do wzrostu maluchów. Małe komody i szafy, do których dzieci mają pełny dostęp uczą ich samodzielności. Meblując nieduże pomieszczenie dobrym pomysłem, mogą okazać się meble dziecięce wielofunkcyjne. Mogą to być za równo siedziska, które oferują schowek na zabawki, jak i biurka z podnoszonym blatem. Szczególnie warto postawić na miniaturowy stolik i krzesełko, które będzie idealnie dopasowane do wzrostu malucha. Będzie on mógł przy nim malować albo urządzać zabawy zachowując prostą postawę. Praktycznym rozwiązaniem w pokoju dziecięcym jest zakup regału wraz z ciekawymi pudełkami, które pomieszczą wszystkie zabawki. Taki praktyczny element wyposażenia pomoże utrzymać ład i porządek w pomieszczeniu, bez wielkiego wysiłku. W ten sposób rodzice już od najmłodszych lat będą uczyć dziecko dobrych nawyków.

Najważniejszy mebel w pokoju małego ucznia

Linkhouse


Bez wątpienia biurko to niezbędny element wyposażenia pokoju każdego ucznia. Odpowiedni wybór biurka dziecięcego jest niezwykle ważny, gdyż już od 6 lat dziecko spędza przy nim sporo czasu. Dlaczego warto przykładać do tego tak dużą wagę? Wybierając odpowiednie biurko, dostosowane do wzrostu najmłodszych zapobiegamy powstawaniu wad postawy oraz problemów ze wzrokiem. Biurko dla najmłodszych powinno być dedykowane dzieciom, a nie młodzieży czy dorosłym, gdyż maluch nie będzie czuł się przy nim komfortowo. Rodzice mogą mieć na uwadze również blat biurka, który powinien być odporny na różnego rodzaju zarysowania oraz łatwy w utrzymaniu czystości. Wyposażenie biurka także jest istotne — praktyczne są szuflady, które pomogą zachować ład na blacie. Dobrze, jeżeli przynajmniej jedna z nich jest zamykana na kluczyk, dzięki czemu dziecko może tam schować swoje drobne skarby, takie jak pamiętnik, co korzystanie wpływa na budowanie pewności siebie już w młodym wieku.

Wybór odpowiednich mebli dziecięcych nie jest łatwy, warto jednak poświecić czas, aby dokonać przemyślanego wyboru. Meble dziecięce, które są nie tylko atrakcyjne, ale również wygodne i funkcjonalne dostępne są w sklepie internetowym Wonder.pl. Szeroki wybór wzorów, kolorów oraz kompozycji pomoże rodzicom wybrać idealnie meble, w pełni dostosowane do wieku ich pociech.