Filtry
-
-

Modne rolety do pokoju dziecięcego - na co zwrócić uwagę przed ich zakupem?

Materiał partnera:

Urządzanie pokoju dla dziecka lub nastolatka to ogromne wyzwanie. Taki pokój zwykle spełnia kilka podstawowych funkcji: jest miejscem zabawy i odpoczynku, sypialnią, a w przypadku dzieci w wieku szkolnym - miejscem do nauki. Rolety do pokoju dziecięcego oraz rolety do pokoju młodzieżowego, stanowią ważny element wystroju.

Modne rolety do pokoju dziecięcego


Czym kierować się podczas ich wyboru, aby spełniały funkcję praktyczną oraz dekoracyjną? W tym artykule przybliżymy ci tematykę związaną z modnym wystrojem okna w pokoju twojego dziecka.

Rodzaje rolet okiennychTrudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w pomieszczeniu bez okna. Widok świata na zewnątrz, dopływ naturalnego słonecznego światła - to wszystko jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdego człowieka. Nie inaczej jest w przypadku dzieci. Nie zmienia to jednak faktu, że w wielu przypadkach wygodnie jest też móc osłonić okna. Stąd też tak wiele różnych sposobów na zaciemnianie pomieszczeń i osłanianie ich.

rolety


Najpopularniejsze są zasłony lub też niezwykle modne rolety. Można stosować je wraz z zasłonami lub samodzielnie - wszystko zależy od wybranego modelu. Rodzaje rolet do okna w pokoju dziecięcym, które są obecnie w sprzedaży, naprawdę przyprawiają o zawrót głowy. Można wybierać spośród wielu klasycznych modeli, takich jak na przykład:

  • rolety rzymskie,
  • rolety plisowe,
  • rolety ekranowe.


rolety


Niezwykle dekoracyjne, dedykowane na przykład do pokoju niemowlaka, są rolety austriackie. Z pewnością wspaniale będą prezentować się w pokoju małej dziewczynki. Z kolei rolety dzień i noc, to doskonała alternatywa dla osób lubiących rozproszone światło za dnia, natomiast zupełną ciemność nocą. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że sporo firm produkujących rolety, w swojej ofercie ma również opcję pozwalającą nas personalizowanie zamówienia.

Modne są zatem teraz rolety z różnego rodzaju nadrukami, które stanowią dodatkową dekorację we wnętrzu. Klasyczne beżowe lub śmietankowe rolety to dobry wybór, jednak w przypadku pokoju dziecięcego, czasami po prostu można zaszaleć z kolorem.

rolety


Rolety okienne - które wybrać do pokoju niemowlaka i małego dzieckaPrzechodząc już do sedna sprawy, po wstępnym zapoznaniu z najbardziej popularnymi modelami rolet okiennych, czas na kilka praktycznych podpowiedzi. Na pierwszy ogień idzie zatem pokój dedykowany dla niemowlaka lub małego dziecka.

W przypadku tej przestrzeni, sprawdzą się praktycznie wszystkie modele rolet. Można kierować się natomiast bardziej ich funkcją dekoracyjną. Idąc tym tropem, pięknym sposobem na zaciemnienie okna i jego ozdobienie będą rolety austriackie. To wspaniały model na przykład do pokoju dziewczynki, który został urządzony odrobinę w stylu retro lub vintage.

rolety


Oczywiście to rolety pasują też do dziecięcych pokoików utrzymanych w stylu skandynawskim. Jeżeli zatem funkcjonalność rolet ma iść w parze z ich ciekawym designem, rolety austriackie będą strzałem w dziesiątkę. Pozostałe modele również sprawdzą się wyjątkowo dobrze. Podczas wyboru, warto kierować się łatwością obsługi, pamiętając o tym, że zasłanianiem i odsłanianiem okna w pokoju dzieci zajmują się i tak rodzice. Rolety dla dzieci w pokoju malucha muszą być zatem wygodne głównie dla mamy i taty.

Rolety do pokoju dziecka w wieku szkolnymW którymś momencie pokój małego dziecka musi być przetransformowany w pokój dziecka w wieku szkolnym. Czasami wymaga to zatem również wymiany sposobu osłaniania okien. Jeżeli dotychczas okno osłonięte było za pomocą klasycznych zasłon, to dobry moment na wymianę ich na rolety. To również sprytne rozwiązanie, jeżeli jeden pokój służy dwójce dzieci. Niestety zasłony optycznie pomniejszają pomieszczenie i zabierają sporo przestrzeni wokół okna.

rolety


Rolety to zatem dobry sposób na zagospodarowanie odrobinę więcej miejsca, na przykład na zabawki czy półki z książkami. Dzieci w wieku szkolnym, potrzebują zdecydowanie mniej snu niż niemowlaki czy dzieci małe, natomiast jakość tego snu musi być naprawdę dobra. To jedyny dobry sposób na prawdziwą regenerację po całym dniu pracy umysłowej w szkole. Do pokoju dziecka w wieku szkolnym warto zatem wybrać zasłony pozwalające dobrze osłonić okna przed światłem słonecznym. Będzie to szczególnie ważne w przypadku umiejscowienia pokoju od wschodu, gdzie przez sporą część roku, słońce zagląda do pokoju już od bardzo wczesnych godzin porannych.

Rolety do pokoju nastolatkaJeżeli zmiany w wystroju okna dotyczą pokoju nastolatka, warto pamiętać o jednej podstawowej zasadzie dotyczącej wyboru. Jest ona naprawdę prosta, ale sprawdza się w większości przypadków. Dotyczy tego, aby wszelkie zmiany wystroju pokoju przedyskutować ze swoim dzieckiem. W ten sposób okazuje się mu szacunek i pokazuje, że to jego prywatna przestrzeń.

Wybór rolet warto skonsultować z nastolatkiem, pokazując mu na przykład wygodne rolety ekranowe lub rolety typu dzień i noc. Warto wspomnieć, że często można zamówić je w różnych kolorach, dzięki czemu z łatwością uda się je dopasować do wystroju pokoju i zastosowanej tam kolorystyki. Tak udekorowane okno będzie zdobić, a wnętrze będzie skutecznie chronione przed nadmiarem światła.

Szeroki wybór rolet i zasłon znajdziesz w ofercie sklepu Castorama na stronie https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/dekoracja-okna/rolety.html