Filtry
-
-

Nowoczesna mała łazienka - czy to możliwe?

Materiał partnera:

Nowoczesne wnętrza kojarzą nam się przede wszystkim z wielkim metrażem i przestrzenią ograniczaną jedynie przez panoramiczne okna. Czy jest więc możliwe by łazienka, która zajmuje zazwyczaj najmniejsze pomieszczenie w domu czy mieszkaniu i często pozbawiona jest okna, była nowoczesna?

Nowoczesna mała łazienka - czy to możliwe?


Nowoczesne wnętrza kojarzą nam się przede wszystkim z wielkim metrażem i przestrzenią ograniczaną jedynie przez panoramiczne okna. Czy jest więc możliwe by łazienka, która zajmuje zazwyczaj najmniejsze pomieszczenie w domu czy mieszkaniu i często pozbawiona jest okna, była nowoczesna? Jak najbardziej! Wystarczy tylko odpowiednio ją zaprojektować, wykorzystując optymalne dla małej przestrzeni rozwiązania. Przemyślane konstrukcje i odpowiedni dobór akcesoriów sprawią, że nawet mała łazienka będzie wyglądała jak wnętrze z najnowszego katalogu. Na co w takim razie zwrócić uwagę?

Nowoczesna mała łazienka - czy to możliwe?


Mała łazienka - duże możliwościCzasy, gdy mała przestrzeń oznaczała niewygodę i ograniczenia, już dawno minęły. Dzięki nowym technologiom i nowatorskim rozwiązaniom, nawet na małym metrażu można stworzyć pokój kąpielowy albo zmienić go w przestrzeń rodem z przyszłości. Oczywiście jeśli tylko o takowej marzy właściciel mieszkania. Odpowiedni dobór sprzętów i wkomponowanie ich w przestrzeń sprawią, że wnętrze będzie zachęcało do dłuższego w nim pobytu. Co ważne, ograniczony metraż nie oznacza rezygnacji z wygód. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom wielbiciele długich kąpieli nie muszą rezygnować z wanny obawiając się, że jej wstawienie będzie równoznaczne z wyrzuceniem bidetu czy pralki. Na dobrze rozplanowanej przestrzeni zmieszczą się wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria. Jest to możliwe m.in. dzięki wybraniu modeli o mniejszych niż standardowe wymiarach. Pełnometrażowa wanna może być zastąpiona krótszą, ale o wyższych bokach czy fantazyjnym kształcie, a duży blat z dwiema umywalkami może być z powodzeniem zastąpiony jedną mniejsza misą, samodzielnie stojącą czy przytwierdzoną do ściany.

Nowoczesna mała łazienka - czy to możliwe?


Nowoczesne łazienki rodem z przyszłościWykorzystując do zaaranżowanie przestrzeni łazienkowej sprzętów o niestandardowych wymiarach nie oznacza, że wnętrze straci na wartości. Dobierając odpowiednie płytki czy baterie o nietypowych kształtach można sprawić, że nowoczesna mała łazienka stanie się dziełem sztuki. W osiągnieciu tego celu pomoże wykończenie pomieszczenia płytkami o nietypowym kolorze czy tymi bardziej tradycyjnymi, ale ułożonymi w sposób odbiegający od standardowych założeń.

Warto pamiętać, że nowoczesne łazienki to często zupełnie zwyczajne pomieszczenia, których klimat tworzą nietypowe dodatki. Często wystarczy dołożenie szklanych półek czy stylizowanych wieszaków,by przeciętne wnętrze stało się bardzie glamour. A wymiana tradycyjnych baterii prysznicowych na wielofunkcyjny panel powoduje, że wnętrze nabiera nowoczesnego wyglądu.