- Udostępnij ()
- Wydrukuj
- 7 sierpnia 2019
Który rodzaj hali dla mojego biznesu?
Materiał partnera:
Inwestycje w hale są właściwie codziennością i to niezależnie od ich przeznaczenia. Jeżeli też planujesz budowę hali, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Radzimy, który rodzaj hali sprawdza się najlepiej na polskim rynku i dlaczego.

Hala dostosowana do potrzeb
Każdy biznes rządzi się swoimi prawami. Nic więc dziwnego, że rodzaj hali dobieramy do rodzaju przedsiębiorstwa. Konstrukcja powinna odpowiadać na potrzeby inwestora i prowadzonych przez niego działań.
Przedsiębiorcy wybierają więc hale, które są tanie, ich budowa powstaje szybko, a dodatkowo dają wiele możliwości i można je wykorzystać w różnych branżach. Tylko jedna konstrukcja zapewnia wszystkie te rzeczy - konstrukcja stalowa. W Polsce budową hal ze stali zajmuje się Commercecon.
Tanio i szybko
Szybkość budowy i jej koszt mają niebagatelne znaczenie dla płynności finansowej przedsiębiorstwa. W końcu im szybciej hala może funkcjonować, tym szybciej zacznie na siebie zarabiać. W efekcie koszty z inwestycji zwracają się, a zarobek generuje.
Konstrukcje stalowe powstają bardzo szybko, bo proste obiekty mogą być oddane do użytku już po miesiącu. W porównaniu z murowanymi budynkami jest to okres niezwykle krótki, bo na te trzeba przeznaczyć nawet pół roku.
Wprawdzie koszty oby inwestycji mogą wydawać się porównywalne, ale to nie do końca prawda. Również w tym aspekcie hale ze stali królują. Wszystko za sprawą taniej konserwacji i wolnej, mniej kosztownej eksploatacji. Dodatkowo koszty robocizny są niewielkie ze względu na krótką budowę.
Możliwości na przyszłość
Rynek szybko się zmienia. Dla inwestora to zatem bardzo ważne, aby mieć plan B, który zapewni mu stały zarobek albo chociaż rozwiąże nagły problem. To kolejny powód, dzięki któremu konstrukcje stalowe cieszą się popularnością.
Obiekty ze stali budowane są modułowo. Oznacza to, że powstają dzięki łączeniu ze sobą prefabrykatów (modułów). Krótki czas budowy wynika właśnie z tej technologii, która usprawnia prace. Dużą zaletą modułowości jest również możliwość… rozbiórki konstrukcji i wykorzystania jej ponownie. Dzięki temu przedsiębiorca może daną halę sprzedać innemu inwestorowi, jeżeli sam jej już nie potrzebuje.
Modułowość ułatwia też modyfikacje hali. Jej rozbudowa nie stanowi takiego problemu, jak rozbudowa obiektów murowanych, w przypadku których ingerencja w konstrukcję może być zgubna w skutkach.
Szerokie zastosowanie
Warto podkreślić, że nie wszystkie konstrukcje sprawdzą się w każdym biznesie. Specjaliści podkreślają jednak, że największą uniwersalnością charakteryzują się obiekty stalowe. Wykorzystuje się je nie tylko w przemyśle i logistyce, ale też w rolnictwie, rozrywce i gastronomii. Istnieje więc duża szansa, że sprawdzą się także w twoim biznesie.