Filtry
-
-

Wyposażenie gospodarstwa domowego, które ułatwia sprzątanie domu

Materiał partnera:

W kulturze tak się utarło, że to kobieta prowadzi dom i zajmuje się dziećmi. Obecnie granica tego sztywnego podziału ról nieco się zatarła, ale nierzadko rodziny nadal trzymają się takiego tradycyjnego porządku. Nie wszystkie kobiety odnajdują się i lubią poświęcać swój czas na sprzątanie mieszkania, mimo, że cenią porządek i czystość. Z pomocą przychodzą im więc różne udogodnienia technologiczne, które pozwalają zaoszczędzić czas na sprzątaniu i zająć się samorozwojem. Jest to niezwykle ważne, bo nierzadko kobiety są zobligowane zarówno do pracy zawodowej i utrzymania domu w czystości. W lawinie codzinnych obowiązków powinny znaleźć czas na swoje pasje i hobby.

Wyposażenie gospodarstwa domowego, które ułatwia s


Robot sprzątającyPierwszym dobrem nowoczesnej techniki jest robot odkurzający, który wyręcza kobiety w nudnym czyszczeniu podłóg. Urządzenie jest ciche i energooszczędne, więc korzystanie z niego nie nadwyręża domowego budżetu. Poza tym, odkurzacz samojezdny jest bezobsługowy i można nim sterować zdalnie przez smartfona. Robot ładuje się kilka godzin i pracuje bez przerwy nawet godzinę. Co ważne, maszyna doskonale radzi sobie ze sprzątaniem każdego rodzaju powierzchni: paneli, płytek, parkietów, dywanów i wykładzin. Jest to niezwykle pomocne rozwiązanie, dlatego, że w czasie, gdy urządzenie pracuje, kobieta może rozwijać swoje pasje, uczestniczyć w kursach online i podnosić swoje kwalifikacje. Obecnie istnieje wiele metod na pogodzenie prowadzenia domu i rozwijania kariery zawodowej. Wystarczy odrobina pomysłowości i chęci do dodatkowego działania. Korzystając z robota sprzątającego można mieć czyste podłogi i czas na samorealizację.

ZmywarkaZ pewnością nie jest to innowacyjna technologia, ale nadal nie we wszystkich gospodarstwach domowych używa się zmywarek. Jest to doskonały sposób na oszczędzenie nawet kilku godzin tygodniowo i spożytkowaniu ich na rozwój intelektualny. Zmywarki są urządzeniami energooszczędnymi i zużywają mniej wody, niż tradycyjne mycie naczyń w zlewie. Nie dość, że zyskujemy czas wolny, to zmniejszamy koszty związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego.

Myjka do okienInnym przykładem urządzenia, które ułatwia sprzątanie domu jest myjka do okien. Jest to sprzęt prosty w obsłudze, który pozwala umyć szyby w kilka chwil. Z pewnością niejedna kobieta wie, co to znaczy walczyć ze smugami podczas mycia okien ściereczką. Mimo używania reklamowanych płynów, nierzadko mycie szyb trwa bardzo długo, właśnie przez tworzące się nieestetyczne smugi. Okazuje się, że lekarstwem na to, jest myjka elektryczna. Podczas jej używania płyn i woda znajdują się w specjalnym pojemniku, więc nic się nie rozchlapuje. Urządzenie ściąga wodę i pozostawia czystą szybę. Co ważne, myjką można czyścić wszystkie płaskie, szklane powierzchnie - lustra, stoliki i szyby. Jest to bardzo użyteczne urządzenie zwłaszcza wtedy, gdy mamy do umycia drzwi balkonowe albo ogromne, wysokie okiennice. W zależności od modelu, myjka może działać na kablu, albo mieć wbudowany akumulator.