Filtry
-
-

[FOTO] Dom Usług otoczony taśmą. Melina i kanały ściekowe bez krat

Słynny Domu Usług w Pszczynie w ostatnim czasie został ogrodzony czerwono-białą taśmą zabezpieczającą. To w związku z kradzieżą krat ściekowych. Ale to nie jeden wątek. W ostatnim czasie na terenie nieruchomości miały miejsce interwencje policji.

Dom usług - 13.04.2024 · fot. pless.pl


Niedawno otrzymaliśmy od czytelniczki wiadomość:

Osoby dotknięte chorobą alkoholową i bezdomnością urządziły sobie raj w budynku byłego domu usług. Niby ciągle ścisłe centrum, ale tam najwyraźniej piesze patrole nie docierają, a za syf wokół nikt nie odpowiada.

"Melina" w dawnym Domu Usług - 03.2024 · fot. nadesłane przez czytelnika
Sprawa została zgłoszona policji. Od innej mieszkanki otrzymaliśmy też informację o braku krat ściekowych i związanym z tym niebezpieczeństwem. Istniało ryzyko doznania uszczerbku na zdrowiu przez przechodniów.

Jak się dowiedzieliśmy, od 1 kwietnia teren jest wpisany w plan priorytetowy dzielnicowego, ponieważ nieupoważnione osoby spożywają tam alkohol. W związku z tym w ostatnich tygodniach miały miejsce liczne interwencje policji.

Dom Usług w Pszczynie zabezpieczony taśmą - 11.04.2024
Dom Usług w Pszczynie zabezpieczony taśmą - 11.04.2024 · fot. Andrzej Grynpeter


Ponadto zarządca - Usługowa Spółdzielnia Pracy została zobowiązana do zabezpieczenia obiektu w związku z brakiem krat, które zostały skradzione. Policja prowadzi dalsze czynności pod kątem popełnienia wykroczenia (kradzież).

Warto dodać, że obecnie trwa proces przejmowania obiektu przez gminę Pszczyna w celu jego wyburzenia.

ar / pless.pl