Filtry
-
-

Ranking bukmacherów - najczęściej oceniane aspekty

Materiał partnera:

Podczas wyboru bukmachera gracze często korzystają z rankingów, które ułatwiają im podjęcie decyzji, u którego operatora najbardziej opłaca się zarejestrować konto. Istnieje wiele czynników, które są brane pod uwagę podczas tworzenia takich rankingów. Dlaczego akurat te aspekty są istotne dla graczy?

ranking bukmacherów najczęsciej oceniane aspekty


Zakłady sportowe to coraz popularniejsza forma rozrywki w Polsce. Jednak nie każdy bukmacher oferuje tak samo korzystne warunki dla graczy - zarówno jeśli chodzi o szerokość oferty sportowej, kursy, obsługę klienta czy metody płatności. Dlatego warto wiedzieć, jak wybrać najlepszego bukmachera, który spełni nasze oczekiwania i potrzeby. W tym celu możemy skorzystać z rankingu bukmacherów, który jest zestawieniem i porównaniem różnych ofert i parametrów.

Zobacz jak oceniani są TOP bukmacherzy w Polsce: www.legalsport.pl/ranking-bukmacherow/

Sprawdziliśmy, jakie kwestie są najczęściej brane pod uwagę podczas tworzenia rankingu bukmacherów, oraz uzasadnimy, dlaczego wymienione aspekty są istotne z punktu widzenia graczy.

Co jest najczęściej oceniane w rankingach bukmacherskich?Na rynku funkcjonuje wiele różnych rankingów bukmacherskich, tworzonych pod kątem różnych aspektów. Są więc rankingi bukmacherów najlepszych dla początkujących graczy, rankingi operatorów z najlepszą ofertą na dany sport, z najwyższymi kursami czy najlepszymi promocjami. Które kwestie są najczęściej brane pod ocenę i dlaczego?

1. Kursy bukmacherskie

Jednym z kluczowych czynników, które są uwzględniane w rankingach bukmacherów, są kursy oferowane na poszczególne zakłady. Gracze poszukują bukmacherów oferujących atrakcyjne kursy, ponieważ mają one istotny wpływ na potencjalną wygraną. Im wyższe kursy, tym większe zyski gracze mogą osiągnąć przy trafnych typach, dlatego aspekt ten jest jednym z najczęściej ocenianych.

W ogólnych rankingach brane są pod uwagę całościowo kursy na różne sporty, jednak możemy też spotkać się z zestawieniami dotyczącymi kursów na poszczególne dyscypliny. Nie zmienia to jednak faktu, że niemal w każdym rankingu wysokość kursów bukmacherskich to jeden z kluczowych czynników o szczególnym znaczeniu zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych typerów.

2. Oferta zakładów

Drugim najistotniejszym aspektem, który jest oceniany podczas tworzenia rankingów bukmacherów, jest oferta zakładów danego operatora. Rozbudowana propozycja daje typerom większą swobodę w wyborze i możliwość obstawiania różnych rodzajów zakładów, co przekłada się na większą swobodę w konstruowaniu kuponów.

Duże znaczenie w rankingach ma nie tylko rozbudowana oferta dyscyplin sportowych (najlepsi bukmacherzy oferują graczom nawet 25 i więcej sportów do typowania, a do tego zakłady na e-sport, karcianki i sporty wirtualne), ale również szeroki wybór selekcji na poszczególne sporty. U topowych operatorów najbardziej medialne mecze piłkarskie opatrzone są liczbą typów przedmeczowych i na żywo sięgających 400, oczywiście w przypadku mniej popularnych dyscyplin ta liczba jest proporcjonalnie mniejsza.

3. Bonusy i promocje

Kolejnym istotnym czynnikiem w rankingach bukmacherów są bonusy i promocje oferowane nowym oraz stałym klientom. Oczywiście najwyżej w zestawieniach znajdują się operatorzy, którzy nagradzają swoich klientów atrakcyjnymi ofertami powitalnymi, darmowymi zakładami czy programami lojalnościowymi. Bonusy mogą stanowić dodatkowy impuls do rozpoczęcia gry u konkretnego bukmachera oraz motywować do dalszego obstawiania.

Jeśli chodzi o bonusy i promocje, to najczęściej oceniane są pakiety powitalne dla nowych graczy. W rankingach bukmacherskich brana pod uwagę jest nie tylko wysokość premii na start, ale również ich forma (im bardziej rozbudowana oferta powitalna, tym lepiej - najwyżej w zestawieniach plasują się operatorzy udostępniający nowym graczom zestaw obejmujący bonus od wpłaty, darmowy zakład i zakład bez ryzyka) oraz warunki odbioru i obrotu.

4. Obsługa klienta

Kolejnym istotnym czynnikiem dla graczy, bardzo często ocenianym w rankingach bukmacherskich, jest profesjonalna obsługa klienta. Operatorzy, którzy zapewniają szybką i skuteczną pomoc w przypadku problemów lub pytań, są wysoko oceniani przez typerów i zajmują wysokie lokaty w zestawieniach. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku rankingów bukmacherów dla początkujących typerów, którzy mogą mieć szczególnie dużo pytań i wątpliwości.

Ważna jest nie tylko szybkość reagowania na zgłoszenia, ale również dostępność różnych kanałów komunikacji (telefon, e-mail, czat, czy media społecznościowe).

5. Metody płatności

W zdecydowanej większości rankingów bukmacherskich oceniane są również oferowane przez bukmachera metody płatności. Oczywiście im więcej, tym lepiej - najwyżej oceniani w zestawieniach operatorzy oferują więcej niż dziesięć różnorodnych form zasilenia bankrollu, obejmujących nie tylko szybkie przelewy i BLIK, ale też e-portfele (Skrill, Neteller, Paysafecard) czy Google Pay i Apple Pay.

W wielu rankingach oceniane są również metody wypłaty środków z salda bukmacherskiego na rachunek bankowy. Najwięcej punktów otrzymują zazwyczaj bukmacherzy, którzy udostępniają tzw. szybkie wypłaty, które gwarantują przelew wygranych w ciągu maksymalnie kwadransa od chwili zlecenia transakcji.

Tworzenie rankingów bukmacherskich opiera się na wielu aspektach, które są istotne z punktu widzenia graczy. Atrakcyjne kursy, bonusy i promocje, bogata oferta zakładów, profesjonalna obsługa klienta oraz szeroki wachlarz metod płatności to najważniejsze z czynników, branych pod uwagę podczas oceniania operatorów. Dla graczy ważne jest, aby wybierać tych bukmacherów, którzy spełniają ich oczekiwania w danej kwestii i zapewniają satysfakcjonujące doświadczenie z obstawiania zakładów sportowych w sieci.