Filtry
-
-

Ile kosztuje last minute do Egiptu na 7 dni?

Materiał partnera:

Egipt od kilku lat znajduje się w czołówce najchętniej odwiedzanych przez polskich turystów wakacyjnych krajów. Wpływa na to kilka czynników, w tym całoroczność Egiptu jako urlopowej destynacji oraz wciąż relatywnie niskie ceny wypoczynku. Sprawdziliśmy, ile kosztuje last minute do Egiptu na 7 dni.

ile kosztuje last minute do egiptu na 7 dni


Polacy od lat niezmiennie uwielbiają wakacje w Egipcie. Nadal jest to dla nas kierunek egzotyczny, ale jednocześnie dostępny, bo loty regularne oraz czarterowe do Egiptu obsługuje zdecydowana większość polskich portów lotniczych. Urlop w Egipcie daje nam możliwość poznania innej kultury, zobaczenia na żywo miejsc znanych wcześniej tylko z filmów i szkolnych podręczników, kuszą nas złociste plaże, ciepłe morze o turkusowej barwie i pyszna kuchnia. Dodatkowo, ceny wakacji w Egipcie są wciąż relatywnie niskie, zwłaszcza jeśli ktoś może sobie pozwolić na urlop poza szczytem sezonu. I to właśnie całoroczna dostępność Egiptu jako wakacyjnej destynacji zamyka listę głównych turystycznych atutów tego kraju - wyjazd do Egiptu można zaplanować zarówno na okres polskich wakacji, ale także wiosną, jesienią czy nawet zimą. Jest tam wówczas ciepło (ale nie skrajnie gorąco), co pozwala komfortowo wypocząć.

Zatem konkretnie ile kosztuje last minute do Egiptu na 7 dni? TU ceny https://www.fostertravel.pl/na-7-dni/egipt/

Sprawdziliśmy w popularnych serwisach turystycznych, gromadzących w jednym miejscu oferty różnych touroperatorów.

Ile kosztuje last minute do Egiptu na 7 dni - najtańsze ofertyPoza szczytem sezonu ceny last minute do Egiptu na 7 dni rozpoczynają się już od... 1000 zł za osobę, przy czym należy pamiętać, że najczęściej będą to pobyty w hotelach 3-gwiazdkowym i ze skromniejszym wyżywieniem. I tak np. najtańsze last minute do Egiptu na 7 dni to 3-gwiazdkowy hotel Amar Sina Village w Sharm El Sheikh ze śniadaniami i obiadokolacjami i wylotem za 3 dni - koszt takich wakacji to zaledwie 975 zł od osoby!

Kolejne oferty są niewiele droższe. 1009 zł zapłacić trzeba za 7 dni ze śniadaniami w 4-gwiazdkowym hotelu Elysees w Hurghadzie, przy czym tu trzeba być gotowym do wylotu już następnego dnia. 1022 zł kosztuje natomiast last minute w hotelu Viva Sharm (3 gwiazdki, wyżywienie HB) - oprócz szybkiego terminu wylotu (za 2 dni) na niską cenę może tu wpływać również spora odległość hotelu od morza (ponad 1 km).

Ile kosztuje last minute do Egiptu na 7 dni w 5-gwiazdkowym hotelu?A co jeśli komuś marzy się pobyt w hotelu o zdecydowanie wyższym standardzie i ze świetną jakością obsługi? Jest oczywiście drożej, ale... i tak są to bardzo przystępne ceny, zwłaszcza w okresie polskiej wiosny, przed szkolnymi wakacjami. I tak 7 dni w hotelu Iberotel IL Mercato w Sharm El Sheikh (5 gwiazdek, śniadania i obiadokolacje) w opcji last minute to koszt 1244 zł za osobę - tu również trzeba jednak pakować się bardzo szybko, bo wylot ma miejsce już następnego dnia.

Nieco więcej czasu na przygotowania - bo 2 dni - mają osoby, które zdecydują się na tydzień w 5-gwiazdkowym hotelu Raouf International Aqua Park & SPA z wyżywieniem all inclusive. Cena? Atrakcyjna - 1318 zł za osobę.

Ceny last minute all inclusive do Egiptu na 7 dniWarto jeszcze rzucić okiem na ceny last minute do Egiptu na 7 dni z opcją all inclusive, czyli z najbardziej rozbudowanym wyżywieniem (w zależności od hotelu, all inclusive może obejmować nie tylko trzy główne śniadania i napoje, ale także dodatkowe przekąski, owoce, późne śniadanie, nocne posiłki czy dostęp do importowanych alkoholi). Jeżeli zdecydujemy się na urlop poza najbardziej obleganymi miesiącami letnimi, również ceny takiego wypoczynku wcale nie muszą zrujnować domowego budżetu. W 3-gwiazdkowym hotelu Sun&Sea w Hurghadzie za 7 dni all inclusive trzeba zapłacić 1098 zł za osobę - haczyk tkwi w dacie wylotu, który zaplanowany jest już kolejnego dnia. W 4-gwiazdkowym hotelu Ivy Cyrene Island Resort w Sharm El Sheikh tydzień all inclusive (również z wylotem następnego dnia) kosztuje 1229 zł od osoby, z kolei 7 dni w 5-gwiazdkowym hotelu Aurora Oriental Bay w Marsa Alam - z wyżywieniem all inclusive i wylotem za tydzień - to koszt 1700 zł za osobę.

Jak widać, można upolować tanie last minute do Egiptu na 7 dni - i to również z bogatym wyżywieniem, w obiekcie o wysokim standardzie. Ważne, by analizować oferty różnych biur podróży i niekoniecznie decydować się na urlop w szczycie sezonu. Wówczas cena wypoczynku może być naprawdę przystępna.