Filtry
-
-

Dwa pierwsze budynki osiedla Luizy już otwarte! Pierwsza rodzina odebrała klucze!

W Łące przy ulicy Cieszyńskiej został zakończony pierwszy etap budowy osiedla Luizy. W czwartek 21 marca, po oficjalnym otwarciu, pierwsi mieszkańcy odebrali symbolicznie klucze do swojego mieszkania.

Dwa pierwsze budynki osiedla Luizy już otwarte! Pierwsza rodzina odebrała klucze - 21.03.2024 · fot. UM Pszczyna


Inwestycję prowadzi Pszczyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Pierwszy etap obejmował wzniesienie dwóch 6-kondygnacyjnych budynków, oferujących po 25 mieszkań każdy. Większość z tych mieszkań to przestronne trzypokojowe lokale o powierzchni 63 metrów kwadratowych. W każdym z budynków zapewniono również mieszkanie przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami, a także po pięć mieszkań o powierzchni 30 metrów kwadratowych. Nowi mieszkańcy będą mieli dostęp do szeregu udogodnień, w tym balkonów, piwnic, rowerowni, wózkowni oraz suszarni. Dodatkowym atutem są windy ułatwiające poruszanie się po budynkach, w tym również do poziomu piwnic.

Pierwsze, symboliczne klucze do mieszkania odebrali Sylwia i Piotr - młode małżeństwo, które wraz z dziećmi już niebawem wprowadzi się do jednego z trzypokojowych mieszkań.

Wcześniej, zanim przekazano klucze i oficjalnie przecięto wstęgę, burmistrz Dariusz Skrobol opowiedział, jak ważna dla gminy jest ta inwestycja. - Budowa pierwszego etapu osiedla Luizy stanowi znaczący krok w zapewnieniu odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na nowe lokale mieszkalne w naszej gminie. To inwestycja, która nie tylko spełnia oczekiwania mieszkańców, ale także wpisuje się w strategię rozwoju infrastruktury mieszkaniowej - powiedział Dariusz Skrobol, wyrażając przekonanie, że osiedle Luizy stanie się miejscem, w którym ludzie będą chcieli żyć.

Burmistrz życzył nowym mieszkańcom, aby osiedle Luizy stało się dla nich prawdziwym domem, pełnym ciepła, bezpieczeństwa i wspólnoty. Wyraził też przekonanie, że lokalizacja budynków pozwoli korzystać z wszystkich atrakcji i udogodnień, jakie oferuje miasto Pszczyna oraz okoliczne tereny.

- Osiedle, które dzisiaj otwieramy, powstało nie tylko z cegieł i betonu, ale przede wszystkim z marzeń oraz odwagi i wytrwałości w ich realizacji. Dziękuję wszystkim, którzy nawet w najmniejszym stopniu przyczynili się do powstania tego miejsca. Szczególne podziękowania składam na ręce Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola za nieocenioną pomoc w budowie osiedla. Dziękuję za zaangażowanie i wsparcie w pozyskaniu funduszy, dzięki którym mieszkańcy Pszczyny mogą cieszyć się nowoczesnymi mieszkaniami - powiedział podczas uroczystego otwarcia prezes PTBS Wojciech Studzieński.

Przypomniał, że na realizację I etapu inwestycji pozyskano środki z: Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa Funduszu Dopłat oraz Finansowania zwrotnego z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wszystkie lokale znalazły już swoich najemców.

Co warto podkreślić, zadbano nie tylko o budynki, dojazd i parking, ale także o zieleń wokół domów wielorodzinnych. W bezpośrednim sąsiedztwie posadzono blisko 800 drzew. Symbolicznie, jedno z nich podczas otwarcia posadzili burmistrz Dariusz Skrobol oraz prezes PTBS Wojciech Studzieński.

Prezes PTBS zapowiedział również rozpoczęcie realizacji kolejnych etapów projektu. - Jestem świadomy wyzwań, które stoją przed nami, ale jestem też pełen determinacji i wiary, że razem możemy wiele osiągnąć. Mamy w planach budowę kolejnych 145 mieszkań.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna