Filtry
-
-

Budowa Osiedla Luizy dobiega końca. Zobaczcie zdjęcia z zewnątrz i ze środka!

Dobiega końca budowa pierwszego etapu osiedla Luizy przy ul. Cieszyńskiej na granicy Pszczyny i Łąki. Burmistrz informuje, że wszystkie lokale znalazły najemców, a PTBS wkrótce przystąpi do realizacji kolejnych etapów.

Osiedle Luizy - 03.2024 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Inwestycję realizuje Pszczyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Projekt przewiduje wzniesienie dwóch 6-kondygnacyjnych budynków, które zaoferują po 25 mieszkań każdy. Większość to przestronne trzypokojowe lokale o powierzchni 63 metrów kwadratowych. Jednakże projekt uwzględnia różnorodność potrzeb mieszkańców, dlatego w każdym z bloków znalazło się również jedno mieszkanie przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami, a także po pięć mieszkań o powierzchni 30 metrów kwadratowych.

Mieszkańcy, którzy już wkrótce wprowadzą się do lokali, będą mieli dostęp do szeregu udogodnień. Każde mieszkanie zostało bowiem wyposażone w balkon, a mieszkańcy będą mogli korzystać z piwnic, rowerowni, wózkowni oraz suszarni. Dodatkowym atutem są windy, które ułatwią codzienne poruszanie się po budynkach.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna