mojelokum.pl - Kino Wenus wciąż na sprzedaż, ale cena spadła
Filtry
-
-

Kino Wenus wciąż na sprzedaż, ale cena spadła

Od ponad roku Kino Wenus w Pszczynie jest wystawione na sprzedaż. Cena w lutym 2023 roku wynosiła 2 miliony zł. Obecnie wciąż można nabyć obiekt, ale za mniejszą kwotę - 1 milion 200 tysięcy zł.

Kino Wenus
Kino Wenus w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


O możliwości kupna obiektu informowaliśmy rok temu w artykule: Kultowe Kino Wenus wystawione na sprzedaż!

Historia pszczyńskiego kina sięga 1944 r. Przez lata obiekt kilka razy zmieniał nazwę i właścicieli. W latach 50. nosił nazwę "1 Maja". Z czasem zmienił się nie tylko szyld, ale i wnętrze kina. W latach 70. odbył się w nim znaczący remont. W 1991 roku kino przejęli Barbara i Mirosław Nowińscy i prowadzili je przez kolejne dwie dekady. Obecnie w obiekcie jest prowadzony escape room (jest możliwość przejęcia działającego biznesu). Obiekt jest zlokalizowany w ścisłym centrum Pszczyny. Z kina jest bezpośredni dostęp do rynku, parku. Atrakcyjności dodaje bliskie sąsiedztwo zamku oraz znajdujący się za rogiem park aktywności dla dzieci. Budynek jest posadowiony na 362 m2 działce z możliwością zabudowy 100%.

Aktualne ogłoszenie można znaleźć pod tym linkiem. Budynek sprzedaje biuro nieruchomości: BUDUJE.MY sp. z o.o. Ogłoszenie opublikowano na portalu Nieruchomosci-online.pl.*

Przypominamy nasz reportaż z cyklu "Kultowa Pszczyna":* Artykuł zawiera lokowanie produktu.

ar / pless.pl