mojelokum.pl - Naczelnik Urzędu Skarbowego ogłasza licytację nieruchomości w Goczałkowicach
Filtry
-
-

Naczelnik Urzędu Skarbowego ogłasza licytację nieruchomości w Goczałkowicach

20 marca o godz. 11:00 w budynku Urzędu Skarbowego w Pszczynie przy ul. 3 maja 4 w Pszczynie (pok. 105) odbędą się licytacje dwóch części nieruchomości mieszkalnej, położonej w Goczałkowicach-Zdroju przy ul. Szkolnej 10.

dom, aukcja, licytacja
Ilustracja · fot. pixabay.com


Przedmiot 1 licytacji:

 • udział w wysokości ½ nieruchomości położonej w miejscowości Goczałkowice-Zdrój przy ul. Szkolnej 10,
 • księga wieczysta nr KA1P/00005085/1 prowadzona jest przez Sąd Rejonowy w Pszczynie V Wydział Ksiąg Wieczystych
 • działka nr 1996/50 o łącznej powierzchni 757 m2., zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym o powierzchni użytkowej 133,80 m2.


Przedmiot 2 licytacji:

 • udział w wysokości ½ nieruchomości położonej w miejscowości Goczałkowice - Zdrój przy ul. Szkolnej 10,
 • księga wieczysta nr KA1P/00005085/1 prowadzona jest przez Sąd Rejonowy w Pszczynie V Wydział Ksiąg Wieczystych
 • działka nr 1996/50 o łącznej powierzchni 757 m2., zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym o powierzchni użytkowej 133,80 m2 .


Wartość udziału ½ w nieruchomości oszacowana jest na kwotę 68.000,00 zł (sześćdziesiąt osiem tysięcy złotych). Cena wywoławcza w I licytacji wynosi 75% oszacowanej wartości nieruchomości - 51.000,00 zł. (pięćdziesiąt jeden tysięcy złotych).

Opis nieruchomościChodzi o budynek mieszkalny jednorodzinny o powierzchni użytkowej 133,80 m2. Parterowy z poddaszem częściowo użytkowym, częściowo podpiwniczony - piwnice zasypane. Na parterze 3 pokoje, kuchnia, łazienka, korytarz, 2 przedsionki, WC, pomieszczenie gospodarcze, weranda. Na poddaszu pokój, łazienka i korytarz.

Konstrukcja budynku murowana. Fundamenty murowane z cegły na zaprawie wapiennej bez izolacji pionowej, częściowa izolacja pozioma. Ściany zewnętrzne i ścianki działowe murowane z cegły. Stropy - w części płyta żelbetowa, w części belki drewniane pokryte deskami.

Dach konstrukcji drewnianej, dwuspadowy, pokryty blachą falistą do wymiany. Na poddasze schody drewniane. Stolarka okienna na parterze PCV, drewniana skrzynkowa na poddaszu do wymiany. Stolarka drzwiowa drewniana do wymiany. Brak tynków wewnętrznych, okładziny ścian i posadzki.

Instalacja elektryczna 230 V. Instalacja wodociągowa ze studni głębinowej. Instalacja kanalizacyjna - osadnik bezodpływowy. Instalacja gazowa podłączona do sieci gminnej. Brak ogrzewania. Elewacja: tynk mineralny.

Jest to budynek wymagający kapitalnego remontu, w tym wymiany wszystkich instalacji, wymiany pokrycia dachowego, osuszenia fundamentów, ocieplenia elewacji, wymiany stolarki drzwiowej i okiennej na poddaszu, położenie tynków wewnętrznych, gipsowanie i malowanie ścian, położenie podłóg, remont łazienki i WC oraz kuchni. Teren nieruchomości płaski, uzbrojony w sieć energetyczną, gazową, osadnik bezodpływowy oraz studnię - sieć wodociągowa i kanalizacyjna dostępna w ulicy Szkolnej.

Działka jest ogrodzona ze wszystkich stron z dwoma bramami wjazdowymi oraz furtką wejściową, z zielenią niską i wysoką ozdobną. Dojazd do nieruchomości bezpośrednio od ulicy Szkolnej oraz od strony wschodniej - drogi dojazdowej łączącej ulicę Boczną z ulicą Szkolną. W sąsiedztwie zabudowa mieszkalna jednorodzinna i zabudowa usługowo-handlowa. Działka ma kształt nieregularnego wielokąta.

Symbol nieruchomości z planu zagospodarowania przestrzennego dla Gminy Goczałkowice-Zdrój: II.38MN1/UL, co oznacza tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej / tereny zabudowy usługowej - tereny i obiekty zakwaterowania turystycznego - schroniska, hotele, pensjonaty.

Jak przystąpić do licytacji? • Należy złożyć wadium w wysokości 1/10 sumy oszacowania, to jest 6.800,00 zł.
 • Licytant wpłaca wadium na rachunek tutejszego organu egzekucyjnego - NBP O/KATOWICE 94 1010 1212 3060 3013 9120 0000 z dopiskiem "Wadium KA1P/00005085/1, imię i nazwisko wpłacającego".
 • Wpłacone wadium musi znajdować się na rachunku organu egzekucyjnego w dniu licytacji, tj. wpłata winna być odnotowana na rachunku bankowym tutejszego organu 19 marca 2024 roku,
 • Nieruchomość będzie można oglądać 14 marca 2024 roku od godziny 11:00 do godziny 12:00 po telefonicznym uzgodnieniu (32 449 22 26)
 • Akta postępowania egzekucyjnego można oglądać w ciągu 14 dni przed dniem licytacji, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 - 12:00.


Treść obwieszczenia Naczelnika Urzędu Skarbowego można pobrać poniżej:

Obwieszczenie o licytacji nieruchomości 1. w Goczałkowicach
Obwieszczenie o licytacji nieruchomości 2. w Goczałkowicach

źródło: Urząd Skarbowy w Pszczynie