Filtry
-
-

Ocieplanie poddasza celulozą - sprawdź, czemu warto się na nie zdecydować!

Materiał partnera:

Termoizolacja domu czy innego budynku nie tylko chroni przed napływającym zimnym powietrzem z zewnątrz, ale zabezpiecza również przed "uciekaniem" ciepła, zmniejszając tym samym koszty ogrzewania. Zadbanie o ten aspekt to jedna z ważniejszych rzeczy, jaka stoi przed inwestorem czy właścicielem już istniejącego domu. Oprócz szczelnych okien i ścian o wysokim współczynniku izolacyjności cieplnej dobrze jest też pamiętać o ocieplenie poddasza. Obecnie jedną z popularniejszych metod termoizolacji tego segmentu jest wdmuchiwanie celulozy pomiędzy okładzinę a poszycie dachu (np. blachodachówkę). Przekonaj się, czemu ocieplanie poddasza - Warszawa za pomocą celulozy to dobre rozwiązanie dla Twojego domu.

Whitpress


Ocieplanie poddasza celulozą - izolacja termiczna budynku przy wykorzystaniu nowoczesnych metod
We współczesnych domach jednorodzinnych często rezygnuje się z dodatkowego piętra na rzecz poddasza użytkowego, które nie wymaga pełnego wykończenia i często wykorzystywane jest jako składzik mniej użytecznych rzeczy. Segment ten można oczywiście przerobić na dodatkowy pokój, jednak wymaga to wykonania dodatkowych prac. Poddasze w stanie surowym cechuje się kiepską termoizolacją, co oznacza, że zimą panują tam wyjątkowo niskie temperatury, a latem jest z kolei upalnie. Użytkowanie pokoju w takich warunkach jest zwyczajnie niekomfortowe, dlatego konieczne jest przeprowadzenie termomodernizacji - ocieplanie poddasza Warszawa to jeden z podstawowych aspektów związanych z wykończeniem tego segmentu.

Stosunkowo prostą i wysoce efektywną metodą jest ocieplanie poddasza wełną celulozową, czyli w pełni naturalnym materiałem wytwarzanym z przetworzonej makulatury pozyskiwanej w procesie recyklingu. Włókna celulozy mają podobne właściwości do wełny mineralnej czy szklanej oraz innych materiałów powszechnie wykorzystywanych do ocieplania budynku.

Zalety termoizolacji poddasza przy wykorzystaniu celulozy



Granulat wykonany z makulatury cechuje się przede wszystkim wysokim współczynnikiem izolacyjności cieplnej, dzięki czemu poddasze nie nagrzewa się latem, a jednocześnie pozostaje przyjemnie ciepłe w okresie jesienno-zimowym, gdy temperatury na zewnątrz potrafią być naprawdę niskie. Wdmuchiwanie celulozy sprawia, że granulat w łatwy sposób może dostać się w nawet niewielkie szczelny, a co za tym idzie, całe poddasze będzie odpowiednio chronione przed nadmierną utratą ciepła (nie będą powstawały tzw. mostki cieplne). Warto również pamiętać, że poddasze ocieplone celulozą to skuteczna izolacja przed hałasami z zewnątrz - odgłosy deszczu spadającego na blachodachówkę nie będą już niepokoiły domowników. Sam materiał jest ognioodporny i trudnopalny, a co najważniejsze - nie topi się i nie wytwarza szkodliwych dla człowieka substancji, dzięki czemu celuloza sprawdzi się w domu, w którym przebywać będą małe dzieci czy alergicy.

Materiały wykorzystywane przez firmę IZO-X, specjalistów jeśli chodzi o ocieplenia poddaszy, mają atesty oraz certyfikaty dopuszczające je do użytkowania. Celuloza pochodzi od sprawdzonych dostawców, takich jak Termex, Steico i Proagro.

Ekologiczny materiał do ocieplania budynku - o czym pamiętać, decydując się na termoizolację celulozą?



Wdmuchiwanie celulozy wymaga przeprowadzenia pewnych prac przygotowawczych - przede wszystkim konieczne jest wykonanie odpowiednich otworów, przez które wtryskiwany będą włókna. Oprócz tego dobrze jest również sprawdzić, gdzie konkretnie występują największe straty ciepła. Wszelkie przygotowania czy sam proces termoizolacji warto zlecić specjalistycznym firmom z doświadczeniem takim jak IZO-X, która może pochwalić się 263 zrealizowanymi projektami.