Filtry
-
-

[ZDJĘCIA] Ktoś podpalił koparki. Nagroda za wskazanie podpalacza

W nocy z czwartku na piątek (23/24 listopada) na terenie budowy na osiedlu Sarni Stok, nieznany sprawca podpalił sprzęt budowlany. Właściciel zniszczonego sprzętu wyznaczył 10 tysięcy złotych nagrody za wskazanie sprawcy podpalenia.

Nieznany sprawca podpalił sprzęt budowlany - 24.11.2017 · fot. czytelnik


Policjanci z III Komisariatu Policji ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia, do którego doszło na terenie budowy bloków mieszkalnych na osiedlu Sarni Stok. Pracownicy budowy zastali w piątek rano nadpalony sprzęt budowlany: koparko-ładowarkę oraz spychacz.

- Biegły z zakresu pożarnictwa stwierdził, że to było podpalenie - informuje podinspektor Elwira Jurasz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Obok koparki znaleziono również kartkę z informacją: "Odejdźcie stąd! Zostawcie te ziemie w spokoju! To pierwsze i ostatnie ostrzeżenie!". Najprawdopodobniej podpalenie miało być formą zastraszenia dewelopera i wymuszenia na nim decyzji o przerwaniu budowy nowego osiedla.

Kryminalni z III Komisariatu Policji prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Sprawa tego czynu będzie odpowiadał za przestępstwo z art. 163KK. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszelkie informacje mogące się przyczynić do zatrzymania sprawcy prosimy kierować do Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej przy ul. Traugutta 2c, tel. 33 8121700, nr alarmowe 997 lub 112. Policja zapewnia anonimowość, a właściciel zniszczonego sprzętu budowlanego obiecał 10 tysięcy złotych nagrody, dla osoby, która wskaże sprawcę podpalenia.

ab, sid / bielsko.info