Filtry
-
-

Gmina sprzedaje kamienicę na starówce, przy ul. Bramkowej

Urząd Miejski ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Pszczynie przy ul. Bramkowej 5. Kamienica w bliskim sąsiedztwie byłego kina Wenus wyceniona została na 296 tys. zł. Przetarg odbędzie się tym miesiącu.

Bramkowa, Pszczyna
Ulica Bramkowa w Pszczynie. Kamienica wystawiona na sprzedaż znajduje się tuż za znakiem informującym o parkingu · fot. pless.pl


W marcu tego roku pisaliśmy o tym, że gmina Pszczyna zamierza w najbliższych 3 latach (do 2020 roku) sprzedać dziesięć budynków, między innymi kamienice znajdujące się na zabytkowej starówce, przy ulicach Bramowej, Basztowej i Piwowarskiej [zobacz artykuł].

Teraz ten plan wdrażany jest w życie. Pod przysłowiowy młotek idzie kamienica przy ulicy Bramkowej 5. Jest to budynek mieszkalno-usługowy o powierzchni użytkowej 245,85 m2. Na parterze znajdują się 2 lokale użytkowe, a na wyższych kondygnacjach 3 lokale mieszkalne. Budynek jest wolny od najmu i niezamieszkały. Wpisany jest do Gminnej Ewidencji Zabytków. Cena wywoławcza za nieruchomości wynosi 296 tys. zł, w tym cena składnika budowlanego 234.250 zł oraz cena udziału w gruncie 61.750 zł. Przetarg odbędzie się 26 października.

Budynki na sprzedaż w gminie Pszczyna - 8.03.2017
Kamienica przy ulicy Bramkowej 5. Na dole znajdują się dwa lokale usługowe, na górze trzy mieszkania · fot. BM / pless.pl


Aktualnie gmina sprzedaje także kamienicę przy ulicy Piwowarskiej 4 (przetarg odbędzie się w listopadzie) oraz ogłosiła postępowanie przetargowe w trybie dialogu konkurencyjnego, polegające na zamianie nieruchomości zabudowanej przy ul. Basztowej (obok zamku) na nowo wybudowane budynki komunalne. Szczegóły na temat tych przetargów wkrótce na portalu pless.pl.

mot / pless.pl