Filtry
-
-

Nowoczesne okapy kuchenne - stylowe i funkcjonalne wyposażenie w Twojej kuchni

Materiał partnera:

Chociaż okap nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia kuchni, to jednak większość osób decyduje się na jego zakup. Nowoczesne okapy kuchenne powodują, że gotowanie jest jeszcze wygodniejsze!
Okap kuchenny jest urządzeniem, które ma na celu poprawę jakości powietrza w kuchni. W trakcie gotowania we wnętrzu zwiększa się temperatura, powstaje para wodna, a wraz z nią także różne zapachy, które mogą przedostawać się do innych pomieszczeń w domu. Dzięki dobrym okapom można temu zapobiegać.

silnet


W sprzedaży możemy znaleźć obecnie różnego rodzaju okapy kuchenne - modele tradycyjne, nowoczesne, montowane do ściany i do sufitu, a nawet umieszczane w blatach, a także wyposażone także w szereg zaawansowanych funkcji. Jeśli także chcesz kupić dobry okap, zwróć uwagę na te parametry!

Jaki rodzaj okapu wybrać?Okapy kuchenne możemy podzielić na kilka różnych rodzajów w zależności od ich konstrukcji. Wyróżniamy zatem:

 • okapy kominowe - najczęściej spotykane okapy kuchenne montowane przy ścianie nad kuchenką
 • okapy podszafkowe - instalowane pod szafkami kuchennymi
 • okapy wyspowe - wiszące okapy stosowane nad wyspami kuchennymi
 • okapy sufitowe - płaskie okapy kuchenne, które instalowane są bezpośrednio w suficie lub tuż pod nim
 • okapy blatowe - umieszczane w blacie kuchennym, przy płycie kuchenki


Wobec tego rodzaj okapu wybieramy w zależności od miejsca ustawienia kuchenki, a następnie w zależności od tego, jaki tryb pracy okapu nas interesuje.

Okapy kuchenne - wyciągi i pochłaniaczeOkapy kuchenne pracują w dwóch trybach - jako wyciągi oraz pochłaniacze. Wybrane modele mogą pracować również w każdym z tych trybów w zależności od potrzeb użytkowników.

Okapy działające jako wyciągi wymagają podłączenia do instalacji wentylacyjnej, którą odprowadza się powietrze wraz z zapachami poza kuchnię. Gdy chcemy zdecydować się na montaż takiego okapu, musimy zadbać o wcześniejsze przygotowanie odpowiedniej instalacji w ścianie albo w suficie.

Aby uzyskać jeszcze większą efektywność pracy, okapy te są wyposażone w filtry aluminiowe zatrzymujące cząsteczki tłuszczu.

Z kolei okapy pracujące jako pochłaniacze wyposażone są nie tylko w specjalne filtry aluminiowe, ale i w filtry węglowe - nie wymagają zatem podłączenia do instalacji wentylacyjnej, dlatego można zamontować je w dowolnym miejscu.

Parametry, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie:
 • wydajność - określa kubaturę, którą okap może efektywnie oczyszczać
 • rozmiar - rozmiar okapu dobieramy pod względem dostępnego miejsca, oczekiwanego efektu estetycznego
 • biegi - duża liczba biegów pozwala na dopasowanie pracy urządzenia do stopnia zanieczyszczenia powietrza w kuchni
 • głośność - podawana w decybelach (dB), im niższa, tym okap będzie pracował ciszej
 • funkcje - dostępne są między innymi takie, jak regulacja biegów, automatyczne wyłączenie, timer, wskaźniki zużycia filtra i inne
 • materiały - stal szlachetna, aluminium, szkło hartowane - solidne materiały zapewniają wieloletnią trwałość i estetykę okapu


Nortberg - luksusowe okapy kuchenneJeżeli również poszukujesz dobrej jakości nowoczesnych okapów kuchennych, sprawdź już teraz ofertę polskiej marki Nortberg, która specjalizuje się w dostarczaniu luksusowych okapów różnych typów.

Nortberg to jeden z liderów w internetowej sprzedaży okapów kuchennych. Firma posiada w swoim asortymencie pełną gamę różnych modeli - okapy kominowe, podszafkowe, sufitowe, wyspowe, zarówno w stylu nowoczesnym, jak również tradycyjnym, rustykalnym. Szeroki wybór powoduje, że można łatwo dopasować je do każdej kuchni.

Zamówienie na okap Nortberg można złożyć w sklepie www.nortberg.pl. Zapraszamy na zakupy!