Filtry
-
-

Nowe apartamenty w Katowicach kuszą nowoczesną architekturą i świetną lokalizacją

Materiał partnera:

Rynek deweloperski w Katowicach ma się bardzo dobrze. Regularnie docierają do nas informacje o nowych inwestycjach, dzięki czemu nabywcy mieszkań mają w czym wybierać. Jest to o tyle ważne, że stolica Górnego Śląska przyciąga coraz więcej mieszkańców, a ci oczekują odpowiedniego standardu życia gwarantowanego przez efektowne realizacje deweloperskie. Propozycją, na którą warto zwrócić szczególną uwagę, jest budowane właśnie osiedle Pierwsza Dzielnica przy ulicy Góreckiego. Te nowe apartamenty w Katowicach pod kilkoma względami mocno wyróżniają się na tle innych inwestycji mieszkaniowych.

Nowe apartamenty w Katowicach kuszą nowoczesną


Pierwsza Dzielnica: nowe mieszkania blisko centrumZa realizację tego projektu odpowiada jeden z najbardziej uznanych na śląskim rynku deweloperów, czyli firma TDJ Estate. Ma ona na swoim koncie kilka wyjątkowo ciekawych inwestycji, które także po latach zbierają dobre recenzje mieszkańców. TDJ Estate jest kojarzone przede wszystkim z rodzinnymi osiedlami wybudowanymi w obrzeżnych dzielnicach największych miast Górnego Śląska. Tym razem firma koncentruje się na zupełnie innym obszarze.

Jak już wspomnieliśmy Pierwsza Dzielnica powstaje przy ulicy Góreckiego, w pobliżu osiedla Koszutka, czyli w katowickim śródmieściu. Jest to bardzo atrakcyjny, choć do niedawna zapomniany i zaniedbywany przez deweloperów rejon miasta. Wszystko przez to, że firmy skupiły się na terenach podmiejskich oraz dzielnicach obrzeżnych, podążając za trendem życia blisko natury, w otoczeniu przyrody, z dala od miejskiego zgiełku. To się jednak powoli zmienia, a TDJ Estate szybko reaguje na oczekiwania nowej fali nabywców mieszkań.

Obecnie coraz więcej osób szukających nieruchomości mieszkalnej zawęża krąg swoich zainteresowań do inwestycji zlokalizowanych w centrum lub blisko centrum Katowic. Dlaczego? Wynika to z potrzeby korzystania z miejskiej infrastruktury, a nierzadko także złych doświadczeń z życia w dzielnicach obrzeżnych.

Prosty przykład. Rodzina z małymi dziećmi, która kiedyś zdecydowała się na zakup mieszkania np. 15 kilometrów od centrum Katowic, dostrzega ewidentne minusy takiej lokalizacji. Utrudniony dojazd, korki, konieczność posiadania dwóch samochodów, ograniczony wybór placówek oświatowych, codzienne dowożenie dzieci do przedszkoli, szkół i na zajęcia dodatkowe, mała liczba sklepów, niedostatecznie rozwinięta sieć komunikacji zbiorowej - to prozaiczne, ale bardzo istotne problemy dnia codziennego. Problemy, których nie doświadczają osoby mieszkające w śródmieściu lub bezpośrednio w centrum.

Pierwsza Dzielnica jest zatem inwestycją adresowaną do nabywców, którzy mają bardzo sprecyzowane oczekiwania względem swojego nowego mieszkania. Nie myślą o nim w kategoriach wyłącznie lokalu, obiektu architektonicznego, ale centralnego elementu życia. Chcą, aby mieszkanie wpisywało się w ich przyzwyczajenia, potrzeby, nie narzucało im ograniczeń przez niekorzystną lokalizację, pozwalało korzystać z wygód miasta, umożliwiało zachowanie aktywności zawodowej i prywatnej na bardzo wysokim poziomie komfortu. Ma sprzyjać odpoczynkowi i nie stwarzać dodatkowych problemów związanych z np. uciążliwym dojazdem do pracy.

Odpowiedzenie na takie potrzeby było podstawowym celem projektantów nowego osiedla w Katowicach, czyli Pierwszej Dzielnicy.Mieszkania przy Góreckiego w Katowicach: nowocześnie, ale i bardzo funkcjonalnie
Nowa inwestycja mieszkaniowa w Katowicach wyróżnia się nie tylko korzystną lokalizacją. Istotnym atutem tego rodzinnego zespołu mieszkalnego jest także funkcjonalny układ apartamentów, jak również samego terenu osiedla. Wystarczy wspomnieć, że mieszkańcy będą mieć do swojej dyspozycji udogodnienia, które do tej pory praktycznie w ogóle nie pojawiały się w ofertach deweloperów. Mamy tutaj na myśli chociażby bawialnię czy - to szczególnie ciekawe - strefę coworkingową. Ta druga idealnie wpisuje się we współczesny trend pracy zdalnej, z czego chętnie korzystają chociażby osoby prowadzące drobne biznesy, specjaliści IT, tłumacze.

„Funkcjonalność” to słowo-klucz, które najlepiej pasuje do nowego osiedla w Katowicach. Deweloper swoim projektem udowadnia, że nowoczesna zabudowa oraz centralna lokalizacja wcale nie muszą szufladkować inwestycji. Pierwsza Dzielnica spełni oczekiwania zarówno dynamicznych, młodych ludzi, jak i rodzin z dziećmi oraz seniorów, którzy docenią bliskość punktów usługowych, przystanków komunikacji publicznej, terenów spacerowych, sklepów, ośrodków zdrowia.

Ważną cechą nowego katowickiego osiedla jest też to, że zapewni ono mieszkańcom ogromną swobodę w zakresie dostępu do kultury i rozrywek. Obie sfery mają duży wpływ na jakość życia. Mieszkańcy tej inwestycji nie będą musieli rezygnować z wyjść czy spotkań ze znajomymi tylko dlatego, że brakuje połączenia komunikacją miejską, a taksówka jest za droga. Popularne miejsca kultury i zabawy są dostępne na wyciągnięcie ręki, dlatego sam deweloper określa swoją inwestycję mianem „mieszkań przy strefie kultury”.

Więcej szczegółów na temat nowych mieszkań w centrum Katowic można znaleźć na stronie internetowej inwestycji - www.pierwszadzielnica.pl. Dodajmy, że zakończenie budowy osiedla jest planowane na III kwartał 2021 roku. Deweloper TDJ Estate uruchomił biuro sprzedaży w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy pl. Sławika i Antalla 1.