Filtry
-
-

Osłony okienne a alergie - materiały, które minimalizują uczulenia

Materiał partnera:

Osoby zmagające się z alergią muszą zadbać o stworzenie sobie jak najbardziej przyjaznego środowiska do życia. Ważne jest to, aby pomieszczenia, w których przebywają, były pozbawione alergenów powodujących przykre dolegliwości. Warto rozsądnie dobierać wszelkie elementy wyposażenia mieszkania, w tym osłony okienne. Ich materiał powinien zapobiegać nadmiernemu osadzaniu się kurzu oraz innych alergenów.

Osłony okienne a alergie - materiały, które minimalizują uczulenia


Jakie rolety dla alergika okażą się najlepsze?Osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie powinny sięgać po osłony okienne antyalergiczne. Takie dekoracje okna zmniejszają ryzyko pojawienia się dolegliwości związanych z uczuleniem. Warto pamiętać, że klasyczne zasłony oraz firany są produkowane z tkanin, które sprzyjają osadzaniu się pyłów, kurzu, sierści czy zanieczyszczeń. Właśnie dlatego, w pokojach astmatyków i alergików nie powinny się pojawiać.

Zamiast nich lepszym rozwiązaniem będą nowoczesne rolety. Osłony te wykonuje się najczęściej z takich materiałów jak poliester czy poliamid. Ich konstrukcja sprawia, iż alergeny o wiele trudniej osadzają się na powierzchni. Co ważne, materiał wykonania tych produktów jest prosty i gładki, dzięki czemu nie tworzą się żadne przestrzenie, w których mogłyby gromadzić się zanieczyszczenia. Ponadto jest on niezwykle łatwy w czyszczeniu. Rolety dla alergików wystarczy tylko regularnie odkurzać i w razie potrzeby myć delikatnymi detergentami.

Dobrym rozwiązaniem do pokoju alergika są także rolety dzień noc (sprawdź więcej informacji na https://anwis.pl/pl/jaki-rodzaj-rolety-dzien-noc-wybrac-wolnowiszaca-czy-w-kasecie-z-prowadnicami). Modele te wykonane są z dwóch ułożonych naprzemiennie tkanin (zaciemniającej i transparentnej). Tkanina transparentna zapewnia odpowiedni dopływ światła, natomiast zaciemniająca skutecznie przed nim ochrania. Wybierając taki produkt, można całkowicie zrezygnować z firan i zasłon. Ważne jest też to, aby wybrane rozwiązanie zostało zabezpieczone impregnatem ochraniającym materiał przed zabrudzeniem i przeszło testy higieniczne.

Żaluzje w pokoju alergika - czy są też dobrym wyborem?Alergicy mogą też zdecydować się na klasyczne żaluzje drewniane o właściwościach antystatycznych. Na takich produktach nie będzie odkładał się zbyt łatwo kurz. Naturalny materiał tworzy przyjazne środowisko dla osób z alergią, ponadto komponuje się estetycznie z wieloma aranżacjami panującymi we wnętrzu. Alternatywą dla nich są żaluzje aluminiowe, chętnie wybierane do nowoczesnych wnętrz. Nie sprawiają problemów w czyszczeniu i są wyjątkowo trwałe.

Rolety i żaluzje można też trudu dopasować do każdej ramy okiennej, jak i do różnych stylów panujących w pomieszczeniach. Są dobrym zamiennikiem firan i zasłon, które niestety często pogarszają stan osób z alergią.