Filtry
-
-

[ZDJĘCIA] Wyrokiem sądu Urząd Miejski w Pszczynie przejmuje Dom Usług

Wyrok Sądu Okręgowego w Katowicach z dnia 7 marca powinien zakończyć batalię Urzędu Miejskiego o prawo do dysponowania budynkiem położonym przy ul. Kopernika 26, tzw. Domem Usług - informuje ratusz.

Pszczyna: Wejście do Domu Usług - 28.05.2024 · fot. UM Pszczyna


Wyrokiem sąd nakazał, aby Usługowa Spółdzielnia Pracy opuściła nieruchomość i opróżniła obiekt ze znajdujących się wewnątrz rzeczy. W tej sytuacji, w obecności burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola, komornika, pracowników Urzędu Miejskiego oraz Administracji Zasobów Komunalnych, we wtorek, 28 maja obiekt został otwarty przez ślusarza.

W najbliższych dniach komornik musi dokonać spisu wszystkich pozostawionych rzeczy. O ich losie zadecyduje sąd. W wyniku przeprowadzonych czynności w opuszczonym budynku zastano przedmioty o niewielkiej wartości rynkowej.

- O dalszym losie budynku zadecydujemy w niedalekiej przyszłości. W pierwszej kolejności musimy dokonać niezbędnych procedur związanych z przejęciem pozostawionych rzeczy. Budynek jest zaniedbany. Musimy zapoznać się także z faktycznym stanem technicznym obiektu. Na tej podstawie zapadną decyzje, co będziemy robić dalej. Uregulowanie spraw związanych z przejęciem Domu Usług to jeden z moich punktów programowych na obecną kadencję - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna