Filtry
-
-

Jaką pompę do czystej wody wybrać?

Materiał partnera:

Korzystanie z własnej wody w domu i ogrodzie to ekonomiczne rozwiązanie. Aby efektywnie i bez wysiłku pobierać wodę ze studni lub zbiornika na deszczówkę, najlepiej zaopatrzyć się w pompę do wody czystej. Zastanawiasz się, jakie urządzenie wybrać? Niektóre spośród dostępnych modeli sprawdzą się do zasilania domowej instalacji wodnej, a inne będą optymalnym rozwiązaniem do podlewania ogrodu. Jeśli nie wiesz, jaka pompa do wody czystej będzie najlepsza, koniecznie sprawdź nasze wskazówki!

Jaką pompę do czystej wody wybrać


Rodzaje pomp do wody czystejPompy do wody czystej to urządzenia, których można używać wyłącznie w przypadku cieczy bez większych zabrudzeń stałych. Na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów tego typu urządzeń. Wśród nich wymienić można:

  • pompy głębinowe - przeznaczone do zbiorników i studni z lustrem wody poniżej 8 m,
  • pompy zanurzeniowe - urządzenia zatapialne o uniwersalnym zastosowaniu, które sprawdzą się przy większości prac ogrodowych i wokół domu,
  • pompy powierzchniowe - umieszcza się je na powierzchni gruntu; są przeznaczone do zasysania wody z głębokości nie większej niż 7-8 m,
  • pompy hydroforowe - rodzaj pomp powierzchniowych posiadających hydrofor; nadają się do zasilania instalacji wodnych w domach jednorodzinnych czy domkach letniskowych w przypadku, kiedy poziom wody znajduje się na głębokości nieprzekraczającej 7-8 m. Wymagają osłonięcia, przez co montuje się je najczęściej w piwnicach czy budynkach gospodarczych.


Jak widzisz każdy rodzaj ma swoje unikatowe zastosowanie i nadaje się do innych warunków lub stylu pracy. Szeroki wybór pomp do wody czystej od renomowanych producentów znajdziesz na stronie: https://www.podlane.pl/pompy-do-wody-czystej-cat-566.

Pompy do wody czystej - na co zwrócić uwagę przy wyborze?Chcesz wiedzieć, czym kierować się podczas wyboru pompy do wody czystej? Na początku należy określić przede wszystkim:

  • rodzaj źródła wody i jego głębokość,
  • rodzaj zapotrzebowania na wodę oraz jego poziom - trzeba wiedzieć, do czego będzie używana pompa oraz wziąć pod uwagę m.in. wielkość nawadnianej powierzchni, rodzaj nawadniania (wąż ogrodowy lub zraszacze), liczbę domowników w gospodarstwie domowym itp.,
  • łatwość przenoszenia - ważne jest, czy pompa będzie używana w jednym miejscu, czy może będzie transportowana np. na działkę.


Jaki model pompy do wody czystej wybrać?Po określeniu głównych celów korzystania z pompy oraz zapotrzebowania na wodę nadchodzi czas na wybór odpowiedniego modelu. Od tego, jaką pompę do wody czystej wybierzesz, będzie zależeć przyszły komfort korzystania z instalacji. Przy wyborze konkretnego modelu pompy warto zwrócić uwagę na takie parametry jak wysokość podnoszenia wody bez spadku ciśnienia, wydajność, czy rodzaj zasilania.

W przypadku zbyt niskiej wydajności może pojawić się problem podczas jednoczesnego korzystania z więcej niż jednego ujęcia wody
. Z kolei zbyt duża moc generuje straty prądu i może powodować szybkie opróżnianie zbiornika. Pompy do wody czystej na użytek domowy zasilane są prądem jednofazowym, więc jeśli planujesz korzystać z urządzenia w miejscach z brakiem dostępu do zasilania, wybierz model akumulatorowy.

Z pewnością wiesz już nieco więcej na temat pomp do wody czystej. Jeżeli szukasz urządzenia, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania, zajrzyj na stronę internetową podlane.pl i wybierz najlepsze urządzenie dla siebie! Pamiętaj, że w razie wątpliwości zawsze możesz poprosić obsługę sklepu o pomoc w wyborze odpowiedniego modelu.