Filtry
-
-

[FOTO] Budynek dawnej energetyki popada w ruinę. Radny interweniuje

W ostatnim czasie radny Maciej Stieber złożył interpelację w sprawie stanu budynku oraz terenu przylegającego do budynku dawnej energetyki przy ulicy Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie. Zwrócił uwagę, że budynek popada w ruinę a teren wokół niego jest zaśmiecony.

Budynek dawnej energetyki popada w ruinę · fot. Maciej Stieber


Jak podkreślił w piśmie, budynek dawnej energetyki od kilku lat popada w ruinę, a przylegający do niego teren od strony ulicy Męczenników Oświęcimskich jest zaniedbany, zaśmiecony, niekoszony i stanowi fatalny obraz jednego z głównych wjazdów do mieniącej się miastem turystycznym Pszczyny.Ponadto, jak wskazuje burmistrz, również w lipcu 2022 roku (pismo SM.6236.3.00009.2022 z 18 lipca 2022r.) zwrócono się do zarządcy o pilne uporządkowanie terenu - likwidację uszkodzonych ławek stanowiących zagrożenie dla pieszych oraz wpływających negatywnie na estetykę miejsca. Teren został wówczas uporządkowany.

Burmistrz dodaje, że funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzali także rozmowę z pracownikiem ochrony budynku byłej energetyki, który przylega do ww. terenu, prosząc o pilne uporządkowanie miejsc wokół budynku. 26 września patrol Straży Miejskiej potwierdził fakt porządkowania terenu.

Maria Janosz / pless.pl