Filtry
-
-

Gmina Pszczyna sprzeda lokal po dawnej Pszczyniance!

Nie udało się wskrzesić dawnej restauracji Pszczynianka przy pszczyńskim rynku w ostatnich latach. Teraz w Urzędzie Miejskim zapadła decyzja o sprzedaży lokalu. Cena wywoławcza to 818 tysięcy złotych, choć połowę ostatecznej kwoty obejmie bonifikata z racji tego, iż obiekt jest zabytkiem.

Kawiarnia Pszczynianka - 10.07.2015 · fot. BM / pless.pl


Od 2015 roku lokal dzierżawił Browar Dziedzice. Firma zdecydowała się na jego prowadzenie, jednak ostatecznie odstąpiła od uruchomienia w tym miejscu lokalu, który - według zapowiedzi - miał nawiązywać do klimatu dawniej "Pszczynianki" (w tym zachować miał nazwę).

- Inwestor, który chciał uruchomić punkt gastronomiczny nie uzyskał odpowiednich zezwoleń konserwatorskich - tłumaczy dziś Piotr Łapa, rzecznik Urzędu Miejskiego w Pszczynie. Również gmina, która była i jest właścicielem lokalu, nie uzyskała sporych wpływów. Jak tłumaczy rzecznik prasowy, w okresie dzierżawy najemca wpłacił 11.316 złotych, a także 2193,60 złotych z tytułu dzierżawy gruntu pod ogródek.

Wobec tego 22 czerwca Urząd Miejski w Pszczynie ogłosił przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu niemieszkalnego nr 1, w budynku położonym w Pszczynie przy ul. Rynek 9, czyli dawnej restauracji "Pszczynianka". Lokal składa się z 6 sal kawiarni, 3 pomieszczeń kuchni, 2 magazynów, szatni, łazienki, 3 pomieszczeń wc, korytarza i 1 pomieszczenia biurowego o łącznej powierzchni użytkowej 180,07 m kw oraz przynależnej piwnicy o powierzchni 17,32 m kw. Łączna powierzchnia lokalu wynosi 197,39 m kw. - Lokal jest wolny od zobowiązań oraz obciążeń - informuje UM.

Cena wywoławcza wynosi 818.000 zł, w tym cena składnika budowlanego 772.595 zł oraz cena udziału w gruncie 45.405 zł. Od ceny sprzedaży składnika budowlanego, wylicytowanej w przetargu, udzielona zostanie bonifikata w wysokości 50% z tytułu wpisu budynku do rejestru zabytków.

Przetarg odbędzie się w dniu 5 września o godzinie10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pszczynie (Rynek 2), budynek A, pokój - 201.

new / pless.pl