Filtry
-
-

Zakup domu na Cyprze jako inwestycja - jakie są szanse na zysk i jakie czynniki warto brać pod uwagę!

Materiał partnera:

W ostatnim czasie domy na Cyprze Północnym stały się ciekawą alternatywą inwestycyjną. Stanowią sposób na zabezpieczenie środków przed inflacją oraz spory potencjał zysku z inwestycji. Na Wyspie Afrodyty można znaleźć zarówno idealne domy pod wynajem, jak i nieruchomości dla siebie na domy wakacyjne. Cypr Północny oferuje relatywnie niskie ceny zakupu, preferencyjne prawo podatkowe i atrakcyjną stopę zwrotu z inwestycji. Sprawdź, jakie czynniki wziąć pod uwagę, aby zwiększyć swoje szanse na zysk.

cyprnieruchomosci


Dobra lokalizacja nieruchomości ma znaczenieOczywiście wpływ na atrakcyjność nieruchomości ma jej lokalizacja. Im jest lepsza, tym łatwiej będzie o zapewnienie wysokiego obłożenia obiektu w sezonie oraz przyspieszy się zwrot z poczynionej inwestycji. Warto zwrócić uwagę na domy na Cyprze na sprzedaż, które znajdują się w prestiżowych resortach turystycznych i kurortach w bezpośrednim pobliżu Morza Śródziemnego. Dużym zainteresowaniem świadomych inwestorów cieszą się nieruchomości położone w takich miejscach jak: Iskele Long Beach, Esentepe, Yenibogazici, Bogaz, Tatlisy, Catalkoy czy Lapta. Można w nich znaleźć prawdziwe perełki inwestycyjne, w tym domy. Cypr Północny to miejsce warte zainteresowania inwestorów z Polski.

Optymalny stosunek ceny do jakościBez dwóch zdań zwiększysz szansę na zysk, wybierając dom w odpowiednim stosunku ceny do jakości jego wykonania oraz położenia. Pod tym kątem warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Nie każdy jest specjalistą od rynku nieruchomości na Cyprze Północnym, dlatego nieocenionym wsparciem może być konsultacja z firmą doradczą. Tego typu usługi świadczą m.in. eksperci RT-Invest. To polski podmiot, który od lat jest oficjalnym przedstawicielem cypryjskich deweloperów na rynek Polski. Dokładnie sprawdzi każdą nieruchomość i przedstawi klientom tylko starannie dobrane domy, które będę charakteryzować się optymalnym stosunkiem ceny do jakości. Przyspieszy to Twój zwrot z inwestycji. Jeżeli chodzi o Cypr, domy na sprzedaż można znaleźć już od 7-8 tysięcy złotych za m2.

Korzystne opcje finansowania zakupu zwiększą Twój zyskTym, co przyciąga na Cypr, są m.in. korzystne opcje finansowania inwestycji. Wśród nich znajduje się m.in. kredytowanie z oprocentowaniem 0% nawet na 7 lat. Wówczas cała płatność rozłożona jest na 84 raty płatne co miesiąc. Ponadto kupujący otrzymuje gwarancję niezmienionej ceny. Oznacza to, że realne korzyści finansowe inwestor osiągnie już w czasie spłacania apartamentu. Szacuje się, że już w momencie odbioru nowego domu od dewelopera zyskuje on na wartości około 30% względem ceny zakupu. Jest to związane z dynamicznie rozwijającym się rynkiem nieruchomości na Cyprze Północnym i trend ten powinien utrzymać się w najbliższych latach.

Niskie podatki zwiększają zwrot z inwestycjiJeżeli interesuje Cię Cypr, domy wakacyjne na Wyspie Afrodyty zwracają się szybciej dzięki niskim podatkom. Od lat Cypr Północny oferowany jest za raj podatkowy w Europie. Inwestorzy nie muszą płacić podatku od najmu, a inne obowiązkowe podatki są relatywnie niskie. Pod tym względem miejsce to wypada bardzo korzystnie, a podatki są niższe, niż w innych popularnych i ciepłych krajach Europy. Przełoży się to na szybszy zwrot z inwestycji.

Skuteczne zarządzanie najmemOczywiście szansę na zysk można zwiększyć poprzez umiejętne zarządzanie najmem. Tego typu zadanie warto powierzyć specjalistycznej firmie, która zajmie się poszukiwaniem najemców wakacyjnych, ich obsługą oraz rozliczaniem. W ten sposób inwestycja działa z minimalne nakładem czasu inwestora. Twoja rola ogranicza się tylko do funkcji kontrolnej, a o wszystko inne (np. o wyposażenie nieruchomości na Cyprze) dbają zewnętrzni specjaliści. To wygodne i praktyczne rozwiązanie, które zwiększa Twoje szanse na satysfakcjonujący zysk z inwestycji. Roczna stopa zwrotu z wynajmu przekracza 10%, co jest dodatkowym atutem zakupu domu na Cyprze Północnym.

Zakup domu na Cyprze Północnym z RT-InvestJeżeli interesuje Cię zakup domu na Cyprze Północnym, to warto skonsultować się z ekspertami RT-Invest. Przedstawiciele firmy oferują bezpłatne wsparcie w znalezieniu idealnego domu oraz w przeprocesowaniu jego zakupu zgodnie z obowiązującym prawem. Ponadto w ofercie RT-Invest znajduje się odpłatne zarządzanie nieruchomością i wiele innych usług, które korzystnie wpłyną na osiągany przez inwestora zysk. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem RT-Invest, aby zapoznać się z możliwościami współpracy.