Filtry
-
-

Ogrodzenie panelowe czy siatka - co sprawdzi się lepiej?

Materiał partnera:

Istnieje wiele sposobów na ogrodzenie nieruchomości. Osobom, które poszukują tanich i estetycznych rozwiązań w szczególności polecany jest montaż siatki lub paneli ogrodzeniowych. Oba rozwiązania posiadają zarówno zalety, jak i wady, które wspólnie z Marcinem Kowalczykiem - producentem ogrodzeń panelowych aluminiowych dokładnie opisujemy w dzisiejszym artykule! Zapraszamy więc do lektury!

Linkhouse


Jakie ogrodzenie wybrać - panelowe czy siatkę?Siatka ogrodzeniowa będzie rozwiązaniem znacznie tańszym ale i mniej trwałym w porównaniu z montażem paneli ogrodzeniowych. Nadal jest bardzo popularna z uwagi na swój niski koszt i stosuje się ją często jako ogrodzenie z bocznych oraz tylnych stron posesji, tym samym stosując od frontu ogrodzenie panelowe. To właśnie ogrodzenie panelowe jest dużo bardziej estetyczne, trwałe oraz solidniejsze. Dodatkowo łatwiej się je montuje i zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa

Ogrodzenie panelowe - wady i zaletyNiewątpliwą zaletą ogrodzenia panelowego jest jego trwałość i wytrzymałość. Szukając trwałego ogrodzenia panelowego warto wybrać te wykonane z drutu stalowego o dużej grubości. Im grubszy drut, tym większa będzie jego wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Ogrodzenie panelowe wyróżnia się także dużą odpornością na korozję. Jest odporne na działanie takich szkodliwych warunków atmosferycznych jak intensywne promieniowanie słoneczne, deszcz czy śnieg. Najlepszą antykorozyjnością cechują się panele ogrodzeniowe wykonane w trzystopniowym cyklu produkcji: wykonane poprzez zgrzewanie, cynkowanie oraz malowanie proszkowe.

Warto wspomnieć także, że ogrodzenie panelowe wyróżnia się dużą wszechstronnością zastosowania oraz łatwością montażu. Należy jednak mieć świadomość, że ogrodzenie tego typu wymaga często wykonania podmurówki, jeśli ma zostać zamontowane na miękkim i wilgotnym podłożu. Do innych wad ogrodzenia panelowego często zalicza się wysoką przezierność oraz podatność na uszkodzenia mechaniczne (w przypadku zastosowania najtańszych paneli). Co ważne, jest to też rozwiązanie droższe niż siatka ogrodzeniowa.

Siatka do ogrodzenia domu - wady i zaletySiatka do ogrodzenia domu jest rozwiązaniem znacznie tańszym niż ogrodzenie panelowe. Dodatkowo wyróżnia je łatwość montażu - siatkę ogrodzeniową można stosować wszędzie tam, gdzie warunki terenowe nie są korzystne, bez konieczności wykonywania podmurówki. Jest też bardzo elastyczna, dlatego sprawdzi się na terenach nierównych czy nawet górzystych.

Wybierając siatkę ogrodzeniową warto zwrócić uwagę na zastosowaną powłokę. Dobrym rozwiązaniem jest wybór siatki ocynkowej lub siatki PCV, które wyróżniają się dużą trwałością. Dzięki temu nie będzie ona wymagała częstej konserwacji.

Do głównych wad siatki ogrodzeniowej zalicza się jej mniejszą wytrzymałość niż paneli ogrodzeniowych. W porównaniu z nimi odznacza się ona większą podatnością na deformacje i odkształcenia. Cechuje ją także wysoka przezierność oraz bardzo ograniczony wybór jeśli mowa o kształcie oczek.

Kiedy lepiej sprawdzi się ogrodzenie panelowe?Ogrodzenie panelowe znacznie lepiej sprawdzi się w przypadku dopasowania ogrodzenia do nowoczesnego stylu budynku. Jest dobrym rozwiązaniem w przypadku właścicieli tych nieruchomości, którym zależy na zachowaniu estetyki. Wygląda ono schludnie i elegancko i tak naprawdę można dopasować je do praktycznie każdego stylu aranżacji (przykłady realizacji można podejrzeć na: https://aluprest.pl/oferta/).

Ten typ ogrodzenia będzie idealny w przypadku osób, którym zależy na łatwości i szybkości montażu. W większości przypadków z montażem ogrodzenia panelowego można sobie poradzić samodzielnie. Ogrodzenie panelowe pomimo tego, że jest droższym rozwiązaniem niż siatka ogrodzeniowa, będzie dobrą inwestycją dla osób, którym zależy aby ogrodzenie było trwałe, wytrzymałe i służyło przez długie lata.

Kiedy lepiej sprawdzi się siatka ogrodzeniowa?Zakup i montaż siatki ogrodzeniowej do ogrodzenia budynków sprawdzi się w przypadku poszukiwania rozwiązania jak najbardziej ekonomicznego i nie obciążającego za nadto portfela. W przypadku mocno ograniczonego budżetu, siatka ogrodzeniowa będzie szybkim i tanim rozwiązaniem, bowiem jej ceny rozpoczynają się już od kilkunastu złotych za metr bieżący.

Siatka ogrodzeniowa sprawdzi się także w sytuacji gdy posesja ogradzana jest tylko tymczasowo a dalsze plany dotyczą zainwestowania w droższe, bardziej nowoczesne ogrodzenie. Montaż siatki ogrodzeniowej sprawdzi się także w przypadku powierzchni nierównych, o dużych różnicach wysokości a także na posesjach, które dookoła obsadzone są iglakami. W takim przypadku siatka po upływie czasu będzie niemal niewidoczna a inwestycja w ogrodzenie znacznie tańsza.