Filtry
-
-

Jakie są metody mycia i malowania elewacji?

Materiał partnera:

Elewacja Twojego domu z kiedyś pięknej i czystej zmieniła się w tę z zaciekami, zabrudzeniami czy glonami? Pamiętaj, że nie musi tak być i może ona odzyskać dawny, schludny wygląd. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są metody mycia i malowania elewacji, czytaj dalej!

mycie elewacji


Mycie elewacji myjką ciśnieniowąMyjki wysokociśnieniowe pomocne są w wielu rodzajach zabrudzeń i często wykorzystuje się je do doprowadzenia elewacji do ładu. Ich działanie polega na emitowaniu strumienia wody pod wysokim, zróżnicowanym ciśnieniem. Są proste w obsłudze i z łatwością można nimi operować czy manewrować. Bez problemu można ustawić odpowiedni kąt działania, moc czy temperaturę wody.

Mycie i malowanie elewacji myjką wysokociśnieniową zdecydowanie przyspiesza proces usuwania zanieczyszczeń i można jej używać na każdy rodzaj plam. Jeśli zabrudzenia są naprawdę uporczywe, to można się wspomóc specjalnymi preparatami chemicznymi. Z metody tej korzystają profesjonalne firmy, skutecznie usuwając nie tylko nieczystości, ale również mchy i porosty, co pokazuje, że zdecydowanie jest ona warta uwagi.

Piaskowanie brudnych ścianInną metodą mycia elewacji jest piaskowanie, czyli sposób, w którym do oczyszczania ścian budynku, wykorzystuje się piasek. Na powierzchnię elewacji aplikowany jest on pod wysokim ciśnieniem i wykazuje wysoką skuteczność w oczyszczaniu powierzchni. Co więcej, piasek dochodzi trudno dostępnych miejsc, efektywnie czyszcząc. Piaskowanie jako metoda mycia elewacji jest nieinwazyjne, a także uchodzi za bezpieczne.

Chemiczne środki czyszczące do ścianStosowanie środków czyszczących na elewację najczęściej ma miejsce w sytuacji występowania uporczywych zabrudzeń. Bardzo często preparaty wykorzystuje się miejscowo, tylko na te plamy, których nie idzie usunąć mniej inwazyjnymi metodami. Warto podkreślić, że środki czyszczące w połączeniu ze skutecznością myjki wysokociśnieniowej to duet idealny, który rozprawi się z każdym rodzajem zanieczyszczeń.

Jak malować elewację?Jeśli elewacja domu została wyczyszczona i przygotowana do dalszych prac, to można przejść do etapu malowania ścian. Zaopatrzyć się więc należy w odpowiednią farbę i sprzęt do malowania. Wybierając farbę, dobrze jest sięgać po te najwyższej jakości i renomowanych producentów. Pozwoli to na uzyskanie solidnej oraz trwałej powłoki, która stanowić będzie dodatkowo ochronę elewacji przed przyszłymi zabrudzeniami.

A na jakie narzędzia postawić? To, czym przeprowadzimy malowanie elewacji, w głównej mierze zależy od powierzchni budynku, ale i indywidualnych preferencji. Można do tego celu wykorzystać wałki malarskie czy pędzle, ale równie często wybierany jest pistolet natryskowy.

W przypadku domu parterowego bez większych problemów poradzić sobie można, wykorzystując wałek na kiju teleskopowym, jeśli jednak budynek posiada więcej pięter, dobrze jest postawić rusztowanie.

Mycie i malowanie elewacji przez profesjonalistówWarto również zaznaczyć, że nie musimy wszystkich tych czynności wykonywać samodzielnie. Zawsze można skorzystać z usług specjalnych firm, które profesjonalnie zajmują się myciem i malowaniem elewacji, stosując przy tym wysokiej jakości produkty. Wybierając taką możliwość, ma się pewność, że ściany domu będą nie tylko skutecznie wyczyszczone, ale również zabezpieczone na dłuższy czas.