Filtry
-
-

Zadbaj o bezpieczeństwo posesji z kamerami bezprzewodowymi WiFi/IP

Materiał partnera:

Każdy z właścicieli posesji prywatnych, ale i firmowych liczy na to, że będą one bezpieczne, chronione przed dostępem osób niepowołanych, a także potencjalnych intruzów. Wykonanie ogrodzenia, zapewnienie szczelnych okien, a do tego zastosowanie rozwiązań antywłamaniowych w drzwiach wejściowych to wciąż zbyt mało. Skuteczną ochronę są w stanie zapewnić kamery WiFi. Jakie oferują możliwości?

kamera bezprzewodowa WiFi/IP


Kamery WiFi - skuteczny monitoring posesjiSkuteczne i pewne zabezpieczenie posesji jest w stanie zapewnić kamera monitoringu WiFi IP. Właściwie dobrana i zainstalowana na posesji, pozwala zyskać na nieustannym podglądzie, co dzieje się na terenie wokół domu.

Kamery tego typu działają bezprzewodowo, a do ich pracy wystarczy połączenie z dostępną siecią. Oznacza to, że podgląd na żywo można mieć zarówno w komputerze, jak i urządzeniu mobilnym. Montaż zaś nie wymaga wiercenia w ścianach, robienia bałaganu czy szukania miejsca na stworzenie nowej instalacji. Dla użytkowników to nie tylko wygodne, lecz przede wszystkim stanowiące o należytej ochronie całej posesji.

Kamery IP - dlaczego warto na nie stawiać?Kamery IP, w zależności od wybranego modelu, mogą oferować bardzo dobrą jakość przekazywanego obrazu, nawet w porze wieczorowej czy nocnej. Ponadto kamery tego typu mogą udostępniać dodatkowe funkcjonalności, np. czujnik ruchu. Taka dodatkowa opcja sprawia, że łatwiej zaoszczędzić miejsce na karcie pamięci czy dysku twardym, na których rejestrowany jest obraz. Do jego zapisania dochodzi bowiem tylko w momencie, gdy kamera wykryje ruch.

Kamera zewnętrzna WiFi - ważny element monitoringuKamera zewnętrzna WiFi to jeden z najważniejszych elementów monitoringu. Podczas jej wybierania należy zatem zwracać uwagę na oferowane parametry, funkcjonalności, a przede wszystkim konstrukcję, która gwarantuje odporność na działanie czynników zewnętrznych, w tym warunków atmosferycznych.

Liczy się ponadto rozdzielczość, bowiem to od niej zależy jakość rejestrowanego obrazu, szczególnie po zmroku.

Kamera bezprzewodowa WiFi - dla kogo to odpowiednie rozwiązanieMonitoring bezprzewodowy sprawdza się nie tylko ze względu na możliwość uzyskania całodobowego podglądu na to, co dzieje się wokół posesji. Jest to również świetne rozwiązanie w obiektach, w których właściciele nie chcą bądź nie mogą zdecydować się na stworzenie nowej instalacji. Jest to nowoczesny system zyskujący uznanie coraz większej rzeszy odbiorców, którzy cenią sobie prostą obsługę, a także możliwość bezprzewodowego połączenia.

Sprawdź również artykuł Wideodomofon bezprzewodowy IP a cyfrowy - zalety obu rozwiązań i ich zastosowanie. Dowiedz się, w jaki jeszcze sposób możesz zabezpieczyć swoją posesję oraz jak dobierać poszczególne elementy systemów do monitoringu.