mojelokum.pl - Jakie garnki wybrać w zależności od rodzaju kuchenki?
Filtry
-
-

Jakie garnki wybrać w zależności od rodzaju kuchenki?

Materiał partnera:

Dzięki garnkom codziennie przygotowujemy posiłki dla siebie i najbliższych. Garnki przyczyniają się również do zdrowego gotowania, bo odpowiednio dobrane pozwalają zachować walory odżywcze przyrządzanych potraw. Jak jednak dobierać je w zależności od rodzaju posiadanej kuchenki?

garnki


Garnki - najważniejsze elementy podczas wybieraniaWybierając garnki należy zwracać uwagę nie tylko na rodzaj posiadanej kuchenki, ale i ich jakość wykonania. Od tego bowiem zależy, jak długo posłużą oraz czy pozwolą na przyrządzanie smacznych i zdrowych dań.

Liczy się także dopasowanie pod względem wielkości. Dla jednego domownika wystarczy garnek o małej lub średniej wielkości, w którym szybko uda się przygotować ulubiony posiłek. Dla większej rodziny lepiej sprawdzą się duże garnki, dzięki którym nie trzeba będzie zastawiać całej kuchenki, by przyrządzić dwudaniowy obiad. Ma to także znaczenie dla zużycia energii elektrycznej czy gazu, które są potrzebne do pracy kuchenki.

Jak wybrać garnki? Postaw na markowe produkty!Jak wybrać garnki, które posłużą przez lata użytkowania? Najlepiej stawiać na sprawdzone marki. Polecani i znani producenci daję gwarancję na nabywane garnki. Poza tym można być pewnym, że zakupione naczynia będą nie tylko praktyczne i sprawdzą się podczas przyrządzania rozmaitych potraw, lecz również zaoferują estetyczny wygląd.

Ich elegancja, kolory czy wzory wpiszą się w dowolną aranżację kuchenną. Ciekawie wykonane garnki nadadzą się także do postawienia bezpośrednio na stole w jadalni, bo staną się ozdobą.

Jaki garnki do indukcji? Na co zwracać uwagę podczas ich wybierania?Jakie garnki do indukcji będą odpowiednie? Należy pamiętać, że garnki na indukcję muszą się charakteryzować idealnie gładkim, ferromagnetycznym dnem. Ponadto ich średnica powinna być dopasowana do wielkości palnika.

Działanie kuchenki indukcyjnej polega bowiem na wytwarzaniu pola magnetycznego pomiędzy płytą a garnkiem. W efekcie wytwarzane jest ciepło na dnie i ściankach garnka, co prowadzi do ogrzewania potrawy znajdującej się wewnątrz.

Garnki na kuchenkę gazową - postaw na stal nierdzewną!Sprawdzone i polecane garnki na kuchenkę gazową to te bazujące np. na stali nierdzewnej. Należą do najtrwalszych, uniwersalnych i pozwalających na przyrządzanie rozmaitych dań. Zazwyczaj oferują podwójne bądź potrójne dno, do tego zapewniają równomierne rozprowadzanie ciepła po naczyniu. Gotowanie z nimi odbywa się szybko i wygodnie, a utrzymanie w czystości nie sprawia problemów.

Kuchenka elektryczna - jakie garnki warto wybierać?Dla wielu z nas najlepszym rozwiązaniem jest kuchenka elektryczna. Jakie garnki sprawdzą się podczas gotowania na tym typie kuchenki? Można wybierać zarówno wśród naczyń ze stali nierdzewnej, jak i emaliowanych czy żeliwnych. W tym przypadku wybór powinien być podyktowany nie tylko możliwościami finansowymi, ale i rodzajem najczęściej przyrządzanych dań.

Warto także zwrócić uwagę na estetykę garnków oraz ich dopasowanie do wielkości palników. Poza tym - niezależnie od rodzaju posiadanej kuchenki - należy uwzględnić ergonomiczne uchwyty, które się nie nagrzewają, i precyzyjnie dopasowaną pokrywkę. Dzięki temu gotowanie będzie się odbywało szybko, bezpiecznie, komfortowo i bez nadmiernego zużycia prądu czy gazu. Garnki zaś posłużą przez długie lata i staną się użytkową ozdobą kuchni.