Filtry
-
-

O czym pamiętać, kupując mieszkanie z rynku pierwotnego?

Materiał partnera:

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego to możliwość wejścia w posiadanie nowego mieszkania, które w wielu aspektach jest idealnie dopasowane do potrzeb nabywcy. Kupno lokalu od dewelopera ma mnóstwo zalet, jednak i przy tego rodzaju transakcji należy być uważnym i upewnić się, że w rozmowach z podmiotem sprzedającym mieszkanie uwzględniło się wszystkie istotne kwestie. O czym pamiętać, nabywając lokal z rynku pierwotnego?

mieszkanie


Wiarygodność dewelopera to podstawaZakup mieszkania to dla wielu osób najważniejsza transakcja w życiu. Trudno się dziwić takiemu podejściu — kupno lokalu często wymaga zaciągnięcia wieloletniego kredytu i przeznaczenia na ten cel dużej części swoich oszczędności. Gdy nawiązujemy współpracę z deweloperem, musimy więc mieć pewność, że powierzamy środki zaufanej, rzetelnej firmie, która cieszy się renomą w danym regionie. Wiarygodność dewelopera można ocenić na przykład na podstawie ilości i jakości informacji, jakie można o nim uzyskać, a także jego doświadczenia i stażu działalności na rynku nieruchomości.

Lokalizacja mieszkania na sprzedażJeśli stoisz przed wyzwaniem wyboru mieszkania, z pewnością zauważyłeś już, jak istotną rolę odgrywa lokalizacja. Miejsce ulokowania obiektu ma wpływ nie tylko na to, jak wyglądać będzie codzienne życie mieszkańców, lecz także na cenę i łatwość znalezienia lokum o pożądanej powierzchni i układzie. Wybór lokalizacji należy podyktować swoimi preferencjami i możliwościami, m.in. budżetem.

Zamieszkanie w pobliżu centrum miasta pozwala na łatwy dostęp do wielu kluczowych lokacji, jednak praktycznie uniemożliwia cieszenie się ciszą i spokojem. To drugie zapewniają natomiast zielone przedmieścia miasta — niestety, spokojne lokacje na przedmieścia zwykle pozostają dość słabo skomunikowane z resztą miasta. Ciekawą opcją, coraz chętniej rozważaną przez liczne grono osób poszukujących mieszkań, jest zakup lokalu na nowoczesnym osiedlu w małym mieście, położonym zaraz obok większego ośrodka miejskiego. Taka lokalizacja to sprytne połączenie łatwego dostępu do serca metropolii ze spokojem i wygodą życia w mniejszym miasteczku. Przykładem takiej lokacji są mieszkania na sprzedaż Siechnice.

Powierzchnia i układ mieszkania na sprzedaż — jak dopasować do swoich potrzeb?Mieszkanie to miejsce, w którym każdy domownik bezwzględnie powinien móc poczuć się swobodnie. Zadbaj o to, by stworzyć dogodną przestrzeń do życia dla Ciebie i Twojej rodziny, uważnie dobierając rozkład pomieszczeń w przyszłym lokalu. Upewnij się, że w mieszkaniu znajdzie się osobny kąt dla każdego z domowników, tak, by nie musieli oni martwić się brakiem prywatności czy miejsca na wygodne składowanie posiadanych przedmiotów.

Rodziny z dziećmi powinny rozważyć zapewnienie osobnego pokoju każdej pociesze. Warto również dowiedzieć się, jakiego rodzaju udogodnienia dla mieszkańców oferuje dany deweloper. Do takich mogą należeć na przykład komórki lokatorskie czy miejsca parkingowe. Warto również sprawdzić, czy dany deweloper jest otwarty na współpracę z nabywcami w zakresie wykańczania i wyposażania mieszkań tak, by odpowiadały ich preferencjom.