Filtry
-
-

Jakie są zalety płytek w kuchni?

Materiał partnera:

Kuchnia jest miejscem, w którym domownicy spędzają dużo czasu. Powinna być funkcjonalna i ergonomiczna, aby łatwo się w niej pracowało. Ważne, by utrzymanie jej w czystości nie sprawiało problemów i nie zabierało wiele czasu. Dlatego wybór odpowiednich materiałów jest jedną z kluczowych decyzji przy urządzaniu. Płytki do kuchni są produktem, na który warto postawić.

kuchnia


Płytki na ścianę - czym się kierować?Płytki do kuchni są dobrym wyborem. Ściany to miejsca narażone na częsty kontakt z zabrudzeniami. Pojawiające się na nich plamy powstałe podczas gotowania posiłków mogą być nieestetyczne i trudne do usunięcia. Taka kuchnia nie wygląda dobrze. Warto zainwestować w rozwiązanie, pozwalające na utrzymanie czystości. Oferta płytek jest bardzo szeroka. Różnią się między sobą nie tylko cenami, ale co ważniejsze jakością. Kuchnia jest miejscem, które eksploatowane jest na co dzień i wymaga zastosowania materiałów odpornych i trwałych. Takie funkcje spełniają płytki. Dzięki temu, że łatwo wyczyścić z nich zabrudzenia, są jednym z najczęściej wybieranych produktów do aranżacji kuchennych ścian. Są też odporne na temperaturę i wilgoć. Stosować je można w pobliżu kuchenek i zlewów, a także nad blatami roboczymi. Płytki nie odkształcają się, nie nasiąkają wodą, a wszelkie zabrudzenia łatwo usunąć przy pomocy detergentu lub wody.

Płytki na podłogę - czy warto?Podłoga kuchenna wymaga zastosowania odpowiednio dobranych materiałów. Zabrudzenia, zachlapania, osady z tłuszczu i plamy z produktów są codziennością. Warto zastosować odpowiednie płytki do kuchni, odporne na zniszczenia, uderzenia i brud. Kierować należy się nie tylko estetyką, ale również twardością produktu. Płytki kamienne lub gresowe sprawdzą się bardzo dobrze. Zastosowanie właściwych wymiarów i faktury pozwoli na uzyskanie pożądanego efektu wizualnego. Matowy materiał sprawdzi się w codziennej pielęgnacji, płytki z połyskiem nadadzą pomieszczeniu elegancji. Duże formy z małą ilością fug pozwolą na utrzymanie kuchni w czystości i stworzą jednorodną powierzchnię. Różnorodność kolorów i wzorów można dopasować do reszty wyposażenia i zaprojektować harmonijny wystrój. Płytki kuchenne są uniwersalnym i ponadczasowym produktem. Zapewniają komfort użytkowania i bezproblemowe utrzymanie czystości.

Płytki do kuchni - jakie wybrać?Oprócz wartości użytkowych warto, aby płytki były również atrakcyjne wizualnie. Przy wyborze dobrze kierować się stylem wnętrza. Duże formy płytek świetnie odnajdą się w kuchni nowoczesnej, minimalistycznej. Proste fronty i blaty szafek powinny harmonizować z podłogą i ścianami. Mniejsze płytki, dekory, mozaiki, formy nieregularne dobrze będą wyglądały w pomieszczeniu rustykalnym i w wiejskich kuchniach. W stylu skandynawskim można zastosować płytki imitujące drewno lub proste klasyczne wzory w jasnych barwach. Industrialna kuchnia w połączeniu z podłogą naśladującą beton i dopasowanymi ścianami będzie wyglądała oryginalnie i nowocześnie. Zastosowanie płytek we wnętrzu pozwala zachować funkcjonalność i utrzymać czystość, a jednocześnie stylowo zaaranżować przestrzeń.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://www.tiles.com.pl/pl/c/PLYTKI-CERAMICZNE/13