Filtry
-
-

Zakup nieruchomości w Hiszpanii - dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji?

Materiał partnera:

Hiszpański rynek nieruchomości pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych dla klientów z Europy, w tym także z Polski. Jak w przypadku każdej inwestycji zagranicznej także i tutaj istnieje szereg czynników, na które musi zwrócić uwagę potencjalny kupiec. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej agencji podczas zakupu apartamentu lub domu w tym nadmorskim kraju, określanym jednym z najpiękniejszych na starym kontynencie.

pomoc agencji przy zakupie nieruchomosci w hiszpanii


Pomoc agencji w doborze lokalizacji nieruchomości w HiszpaniiO ile Hiszpania należy do Unii Europejskiej, przez co procedury zakupu nieruchomości dla mieszkańców Polski zostały znacznie ułatwione, tak każdy potencjalny klient musi liczyć się z koniecznością sprawdzenia szeregu aspektów - także prawnych. Wyspecjalizowane agencje nieruchomości kierują swe usługi do wszystkich, którym zależy na kompleksowej pomocy i szybkim przejściu przez cały proces.

Zaczynając od początku: dobra agencja nieruchomości w Hiszpanii jest w stanie wybrać dla nas ofertę idealnie dopasowaną pod kątem lokalizacji. Aspekt ten będzie odgrywał szczególnie ważną rolę w inwestycjach w celach zarobkowych, np. pod wynajem wakacyjny, gdzie największe znaczenie odegra popularność danego regionu wśród turystów. Specjaliści przeanalizują najbliższe otoczenie nieruchomości pod kątem restauracji, klubów, sklepów, odległości od plaż i innych miejsc wypoczynku w taki sposób, by całość była dostosowana do twoich wymagań i potrzeb.

Szukasz dobrej agencji nieruchomości w Hiszpanii? Sprawdź ofertę tripinvest.pl!

Bezpieczeństwo podczas zakupu i wsparcie prawneNajwiększe obawy klientów podczas zakupu apartamentu lub domu w Hiszpanii stanowią kwestie formalne. W tym aspekcie pomoc agencji może okazać się nieodzowna - specjaliści powinni określić jej stan prawny, zadłużenie (jeśli istnieje), pozwolenie na budowę i zapis w rejestrze gruntów.

Agencja nieruchomości będzie w stanie dokładnie sprawdzić stan nieruchomości, uprzedzając cię o ewentualnych usterkach, ograniczając dodatkowe koszty. Dodatkowo pomoże ci rozeznać się we wszystkich sprawach podatkowych, np. podatku ITP dla nieruchomości z rynku wtórnego i podatku IVA dla rynku pierwotnego. Organizacja całego procesu zakupu przez doświadczonych specjalistów stanowi nieocenioną pomoc dla każdego inwestora, gwarantując dopełnienie wszystkich niezbędnych kwestii.

Pomoc w finansowaniu inwestycjiZnaczna część osób, decydujących się na inwestycję w hiszpańskie nieruchomości, posiłkuje się skorzystaniem z atrakcyjnej oferty kredytów hipotecznych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie posiadając statusu rezydenta, możemy liczyć na kredyt w wysokości do 60% ceny nieruchomości i czasem spłaty do 25 lat. Rezydenci mogą liczyć analogicznie na finansowanie sięgające 80%, rozłożone na 30-letni okres spłaty.

I w tym przypadku pomoc agencji może okazać się niezbędna, przeprowadzając inwestora w przez cały proces. Od kompletowania dokumentów, przez analizę warunków finansowych, aż po pełne wsparcie tłumaczeniowe i notarialne. Tak, by klucze do wymarzonej nieruchomości znalazły się jak najszybciej w rękach nabywcy.

Wsparcie w wynajmie lub sprzedaży nieruchomościNajbardziej profesjonalne agencje - poza sprzedażą nieruchomości hiszpańskich dla klientów docelowych - oferują również usługi zarządzania wynajmem, zarówno krótko- jak i średnioterminowym. Pomagają one zdobyć inwestorowi niezbędną licencję, wymaganą przez hiszpańskie prawo i zapewniają pełną obsługę, dbając o stałe obłożenie nieruchomości w ustalonym okresie.

W przypadku chęci sprzedaży nieruchomości specjaliści agencji pomagają znaleźć kupującego i pośredniczą w transakcji. Poinformują cię również o skali potencjalnego zysku z uwzględnieniem kosztów sprzedaży, czyniąc cały proces tak prostym, jak to tylko możliwe.

Ostatecznie agencje nieruchomości stanowią doskonały wybór dla wszystkich, którym zależy na jak największej wygodzie i szybkości zakupu wymarzonego apartamentu w słonecznej Hiszpanii. Zapewniają bezpieczeństwo transakcji i znacznie skracają proces uzyskiwania finansowania inwestycji. To także gwarancja, że wszystko przebiegnie zgodnie z obowiązującym prawem, nie zostawiając żadnego pola na błędy przy dopełnianiu formalności.