Filtry
-
-

Były pawilon meblowy po remoncie. Otwarcie pierwszego sklepu

Nieużytkowany przez ostatnie lata, stary budynek po sklepie meblowym jest już wyremontowany i przygotowany pod nową działalność. W piątek, 25 listopada otwarto w nim sklep Żabka, natomiast losy pozostałej do wynajęcia powierzchni właśnie się ważą. Pawilon przy Dworcowej 27 ma własny parking, przy okazji uporządkowano otaczającą go zieleń. Ma być też ekologiczny w eksploatacji.

Pawilon meblowy po remoncie
Tak prezentuje się obecnie budynek byłego sklepu meblowego · fot. Ela / pless.pl


W pierwszej połowie roku pisaliśmy o trwającej przebudowie mocno zaniedbanego pawilonu przy Dworcowej 27. Roboty budowlane zostały już w tym miejscu zakończone i w całości zrealizowane w zgodzie z założeniami projektowymi. Celem było stworzenie budynku ekologicznego w eksploatacji, co również osiągnięto. Do wykonania pozostała jedynie rozbudowa instalacji fotowoltaicznej.

Jak poprawiono walory estetyczne i użytkowe budynku?Jak informował nas inwestor pół roku temu, projekt przebudowy zakładał między innymi wymianę stolarki okiennej, uporządkowanie terenu wokół obiektu i poprawę jego estetyki czy zapewnienie odpowiedniej obsługi komunikacyjnej i parkingowej. Plany te zostały zrealizowane. Okna swoim wymiarem mają nawiązywać do pierwotnego wyglądu - na początku były znacznie większe niż te, które pamiętamy z ostatnich lat. W przeszłości jednak front przebudowano i wstawiono małe okna.

Zakończona niedawno przebudowa objęła także pozostałą część elewacji oraz całość wnętrza budynku. Zadbano ponadto o miejsca parkingowe - parking dla użytkowników budynku i klientów został wybudowany z tyłu obiektu, można będzie wjeżdżać na niego z dwóch stron - od ul. Dworcowej i od ul. Parkowej. Przy okazji poprawiono stan techniczny wjazdu od ulicy Parkowej i wybudowano tam dodatkowe miejsca postojowe w postaci zatoki parkingowej. Polepszenie walorów estetycznych budynku mają zapewnić również prace związane z porządkowaniem roślinności w jego otoczeniu. Jej stan w niektórych miejscach wymagał pojawienia się nowych nasadzeń zastępczych. Inwestor korzysta tutaj z porad specjalistów w dziedzinie pielęgnacji zieleni.

Były pawilon meblowy
Z tyłu budynku powstał parking dla użytkowników i klientów · fot. Ela


Żabka, i co dalej?Otwarcie sklepu Żabka miało miejsce w piątek, 25 listopada. Co będzie znajdowało się w pozostałej części obiektu, tego na razie nie wiemy - rozmowy z potencjalnymi najemcami wciąż trwają, ale są na zaawansowanym etapie. Jak podkreśla inwestor, budynek ma przeznaczenie usługowe i może zostać dostosowany do dowolnego rodzaju działalności usługowej lub handlowej. Większość przestrzeni wewnątrz jest otwarta i na obecnym etapie komercjalizacji może zostać podzielona na mniejsze lokale, a jej układ dostosowany do potrzeb najemcy.

Przypomnijmy: budynek, o którym mowa powstał najprawdopodobniej w pierwszej połowie lat 70. Przez wiele lat prosperował w nim sklep meblowy, a w późniejszym czasie sklep z odzieżą używaną. Po zamknięciu tego ostatniego, obiekt był nieużytkowany i stawał się coraz bardziej zaniedbany, co negatywnie rzutowało na okolicę, szczególnie że tuż obok wiedzie droga do Parku Dworcowego.

Były pawilon meblowy
Otoczenie obiektu przy ul. Dworcowej zostało uporządkowane · fot. Ela

Elżbieta Goraus / pless.pl