Filtry
-
-

Bramy panelowe - wszytsko co musisz o nich wiedzieć

Materiał partnera:

Bramy panelowe to element, który jest uzupełnieniem ogrodzenia. Występują one w różnych wersjach. Przeczytaj artykuł i dowiedz się potrzebnych informacji na temat tych bram.

pexels.com


Bramy panelowe - czym się charakteryzują?

Bramę panelową można coraz częściej spotkać na posesjach. Tego typu bramy panelowe to kompromis pomiędzy estetyką, a trwałością. Zapewniają one ochronę przed zniszczeniami na wiele lat. Ich popularność wynika z wytrzymałości. Dawniej w przypadku bram kutych pojawiały się ograniczenia związane z długim okresem oczekiwania na realizację, a także dość wysoką ceną.

Rodzaje bram i furtek

Na rynku dostępne jest wiele bram, które różnią się wyglądem oraz obsługą. Ze względu na obsługę można je podzielić na bramy manualne. Charakteryzują one się tym, że obsługiwane są ręcznie. W praktyce wygląda to tak, że należy wysiąść z samochodu otworzyć ją, podjechać i kolejno wysiąść i zamknąć. Takie rozwiązanie nie należy do najwygodniejszych, lecz na pewno jest tanie. Dodatkowo ciężko o jakiekolwiek awarie, a koszty eksploatacyjne właściwie nie istnieją.

W przypadku bram automatycznych mamy inny sposób przesuwania bramy. Sterowanie odbywa się tutaj przy użyciu pilota, a system wymaga programowania od czasu do czasu. Montaż bramy będzie w tym wypadku droższy, jednak wygoda użytkowania większa. Z tego względu taką bramę wybiera wiele osób. Są one również dobre ze względu na większe bezpieczeństwo, taką bramę jest o wiele ciężej otworzyć niż tradycyjną manualną. W sklepach znajdziemy bramy dwuskrzydłowe z napędem na każdym skrzydle oraz nowoczesne bramy przesuwne.

W jaki sposób dobrać furtkę panelową?

Wybór furtki zależy głównie od indywidualnych oczekiwań klienta. Powinien być również dopasowany do stylu, w jakim jest cała posesja. Furtka może być wykonana z różnych materiałów, znalezienie tego odpowiedniego nie musi być trudne, ponieważ w sklepach mamy ich spory wybór.

Furtka jest ważnym elementem, ponieważ wpływa na odbiór naszej posesji przez innych. Furtka powinna być funkcjonalna oraz estetyczna, gdyż przez nią wpuszczamy naszych gości. Dobrze dobrana powinna pasować do całości i być spójna. Furtkę można również wykonać na zamówienie według własnych preferencji. Najlepiej jest postawić na produkt dobrej jakości.

Zalety bram panelowych

Do zalet takich bram można zaliczyć funkcjonalność oraz estetykę. Dodatkowo mamy możliwość wyboru wielu modeli pod kątem wyglądu czy użyteczności. Bramę wjazdową można zakupić w konkurencyjnej cenie. Na realizację i montaż nie trzeba długo czekać.