Filtry
-
-

Jak umeblować mieszkanie na wynajem?

Materiał partnera:

Zanim lokal, który chcesz przeznaczyć na wynajem, zacznie przynosić zyski, musisz go odpowiednio umeblować. Przeczytaj o tym, jak urządzać mieszkanie pod taką inwestycję. Z tekstu dowiesz się, co należy wziąć pod uwagę podczas wyboru mebli oraz w jaki sposób można ograniczyć wydatki.

Salon w nowym mieszkaniu. Które meble należy kupować w pierwszej kolejności?


Niecodzienne rozwiązania - wynajem mebli oraz DIYZacznijmy od kwestii interesującej większości właścicieli mieszkań. Mowa tu o rozwiązaniach, które pozwolą Ci zaoszczędzić podczas meblowania lokalu (bez utraty jego potencjału). Pierwszym z nich jest wynajem mebli. To doskonała propozycja dla osób, które chcą podnieść standard loftu czy apartamentu, ale ich finanse nie pozwalają na zakup mebli z najwyższej półki. W wielu sytuacjach wynajem ekskluzywnych foteli czy stołów okazuje się dużo tańszy niż ich zakup.

Kolejny pomysł spodoba się każdemu, kto ma artystyczną duszę i zdolności manualne. Odnowa oraz przeróbki mebli to zajęcia, które zyskują na popularności. Z tego rozwiązania chętnie korzystają również właściciele mieszkań na wynajem. Pamiętaj jednak, że projekty DIY powinny dotyczyć stylowych mebli wykonanych z solidnych materiałów, a nie starych i zniszczonych kanap czy krzeseł, które nawet po odnowie nie przekonają potencjalnych najemców.

Jakie meble są niezbędne w mieszkaniu na wynajem?Bez względu na to, czy zdecydujesz się na zakup, odnowę bądź wynajem mebli, przed przystąpieniem do działania stwórz listę niezbędnych pozycji. W każdym mieszkaniu, a zwłaszcza tym wynajmowanym, powinno znaleźć się miejsce na:

  • sen i odpoczynek,
  • spożywanie posiłków,
  • przechowywanie ubrań i akcesoriów.


Na tej podstawie możesz się łatwo zorientować, które meble będą najpotrzebniejsze. W lokalu musi znaleźć się łóżko albo funkcjonalna kanapa, którą można rozłożyć na noc. By ułatwić lokatorom przygotowywanie oraz konsumpcję potraw, zapewnij im roboczy blat w kuchni, a także stół oraz przynajmniej dwa krzesła. Nie zapominaj o meblach, w których można przechowywać przedmioty codziennego użytku. W kuchni oraz w łazience powinny znaleźć się szafki z półkami lub szufladami, a w jednym z pokoi - szafa na ubrania.

Grupa docelowa - mieszkanie dla studenta czy rodziny z dziećmi?Zanim zredagujesz tekst na portale ogłoszeniowe, pomyśl również o tym, komu najbardziej chcesz wynająć mieszkanie. Twoja grupa docelowa także będzie w jakimś stopniu determinować meble, które trafią do wnętrz. Jeżeli swój lokal chętnie oddasz do użytku parze lub rodzinie z dziećmi, możesz od razu urządzić go zgodnie z potrzebami tego typu najemców. W mieszkaniach dwupokojowych można w tym celu wyodrębnić salon oraz sypialnię.

Jeśli celujesz jednak w lokatorów, którzy są studentami, tradycyjny salon oraz sypialnia zupełnie się nie sprawdzą. Zamiast tego do każdego z pokoi wstaw jednoosobowe łóżko, biurko, obrotowe krzesło oraz szafę. Miejsce spotkań będzie w tym przypadku stanowiła kuchnia - to tutaj powinien się więc znaleźć duży stół, przy którym zmieszczą się wszyscy mieszkańcy.

Minimalizm i przestrzeń na meble najemcyGłówną zasadą, która powinna Ci przyświecać podczas meblowania mieszkania na wynajem, jest minimalizm. Właściciel musi zadbać o wymienione wcześniej podstawy, ale nie może przesadzić z liczbą mebli, by wnętrza nie wyglądały na zagracone. Przyszli lokatorzy na pewno chętnie dokończą urządzanie mieszkania we własnym zakresie. Warto zostawić w nim zatem jak najwięcej wolnej przestrzeni. Najemcy powinni mieć miejsce na własne meble, a także na inne niezbędne przedmioty, jak dodatkowe lampy, kwiaty doniczkowe czy sprzęt elektroniczny.