Filtry
-
-

Stylowy dom tańszy niż mieszkanie? Dom przy Wiosennej 21- znajdź swoje miejsce na ziemi.

Materiał partnera:

Projekty małych domów to pewna inwestycja i obietnica szybkiej i sprawnej realizacji. Jednym z takich pewniaków jest Dom przy Wiosennej 21 - nowoczesny, energooszczędny i tani w budowie projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym.

Linkhouse

Dom przy Wiosennej 21

Czarujący, urzekający, intrygujący - tak w skrócie możemy opisać gotowy projekt domu Dom przy Wiosennej 21. Tradycyjna bryła, nowoczesne wykończenie, 77 m² i aż pięć pokoi do wykorzystania, otwarty parter, przytulne poddasze - zajrzyjmy do wnętrza tego stylowego domu.

Wnętrze - przemyślany i kompletny układUkład funkcjonalny zawiera aż 5 pokoi, a do tego otwartą kuchnię, 2 łazienki i kotłownię. Na parterze zlokalizowano pokój dzienny, który wraz z półotwartą kuchnią tworzy przyjemną strefę codziennych aktywności. Kuchnia oddzielona została od salonu ladą, tworząc w ten sposób przestrzeń autonomiczną, jednak dobrze skomunikowaną z jadalnią i resztą parteru. Przyklejona niejako do kuchni wnęka wiatrołapu równie dobrze może się stać kuchenną spiżarnią. Wystarczy jedynie zmodyfikować lokalizacje lekkich ścianek działowych. Do indywidualnego wykorzystania jest również przestrzeń pod schodami. Parter oferuje mieszkańcom również dodatkowy pokój i kompletną łazienkę - elementy niezbędne w przypadku decyzji o realizacji dwuetapowej.

Linkhouse
Dom przy Wiosennej 21 - rzut parteru

Na poddaszu mieszczą się trzy sypialnie i komfortowa łazienka. Pokoje są dobrze doświetlone połaciowymi oknami oraz drzwiami na balkon w stylu francuskim. Poddasze jest przytulane i jasne. Nie sprawia wrażenia przytłaczającego, właśnie dzięki balkonom i oknom dachowym.

Linkhouse

Dom przy Wiosennej 21 - rzut poddasza

Prosta konstrukcja - projekt domu taniego w budowie.Najważniejszą zaletą Wiosennej 21 jest połączenie ciekawego i kompletnego układu wnętrza z możliwością ekonomicznej realizacji. Projekty domów tanich w budowie, do których zalicza się ten projekt, posiadają określone cechy, pozwalające na oszczędną realizację. Zwarta bryła, oparta na planie kwadratu, prosta konstrukcja dachu, regularne kształty - wszystko to sprawia, że dom wybudujemy tanim kosztem. Dla zwiększenia oszczędności przy projektowaniu zrezygnowano z garażu, na rzecz lekkiej wiaty oraz tradycyjnych balkonów, które zastąpiono rozwiązaniem w stylu francuskim. Dom posiada jedynie 2 ciągi kominowe, co również wpływa na koszty budowy. Przy realizacji zgodnej z założeniami projektu, niewiele wydamy także na eksploatację budynku. Projekt należy do kategorii domów energooszczędnych i został opracowany wg warunków technicznych WT2021. Gdy zdecydujemy się na zastosowanie bezpłatnych dodatków, w postaci rekuperacji i instalacji solarnej, jeszcze taniej przedstawi się kwestia opłat za użytkowanie (ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej) domu.

Linkhouse

Dom przy Wiosennej 21 - widok od ogrodu

Czarujący, przytulny, z klimatem - prawdziwy dom.Dom przy Wiosennej 21 został zaaranżowany w nawiązaniu do najmodniejszych trendów w architekturze. Dla nadania nowoczesnego charakteru zastosowano kamienną okładzinę na ścianie frontowej, szklane balkony francuskie i ponadczasową, biało-czarną kolorystykę. Z chłodną całością kontrastuje stolarka okienna i drzwi w kolorach naturalnego drewna. Wiosenna 21, mimo nowoczesnego charakteru, nie traci jednak zalet przytulnego, wygodnego domu. Większość dziecięcych rysunków domu można by przyłożyć 1:1 do Wiosennej 21. Prosty kwadrat, dwuspadowy dach, okna i drzwi - tak wyobrażamy sobie dom od samego początku. Taki jest też gotowy projekt Dom przy Wiosennej 21.

Jeśli przeglądając projekty domów stawiamy na szybką i ekonomiczną budowę, jeśli mały dom znaczy dla nas więcej niż duże mieszkanie, Dom przy Wiosennej 21 to strzał w dziesiątkę.