Filtry
-
-

Firany i zasłony szyte na wymiar - wady i zalety takiego rozwiązania

Materiał partnera:

Choć w sklepach z firanami znajduje się mnóstwo gotowych modeli, sporo osób decyduje się na zamówienie firan czy zasłon na wymiar. To rozwiązanie ma sporo zalet, ale wiąże się też z minusami. Dowiedz się, czy warto zamówić firany i zasłony na wymiar!

firany


Firany na wymiar - kiedy warto zamówić?Na zakup firan na wymiar decydują się zwykle osoby, dla których firany gotowe to niewystarczające rozwiązanie. Czasami klienci nie znajdują modelu, który im się podoba, a niekiedy nie mogą dopasować firany do okien w niestandardowym rozmiarze. Zdarza się również, że personalizowane modele zamawia się do pomieszczeń o nietypowej wysokości, kiedy gotowe firanki są np. zbyt krótkie.

Warto przejrzeć firany na wymiar na Eurofirany, ponieważ znajdują się tam różnorodne modele - na taśmach, przelotkach, flexach czy tunelu. Warto zamówić tego typu firanę ze względu na jej funkcjonalność, wytrzymałość, a także wygląd. Dzięki temu też można zaprojektować zasłonę wedle swoich upodobań.

Zasłony na wymiar - plusy i minusyPoza firanami można zamówić także zasłony na wymiar. Takie rozwiązanie ma mnóstwo plusów. Można dzięki temu doskonale dopasować zasłonę do wysokości i szerokości okna, a ponadto wybrać jej dowolny wzór. Dzięki personalizacji można mieć pewność, że zasłona zgra się kolorystycznie z pozostałymi elementami aranżacji pomieszczenia.

Niezależnie od kształtu okna da się dopasować zasłony tak, aby prezentowały się, jak najlepiej. Poza tym można zdecydować, jaki sposób mocowania znajdzie się u góry tkaniny (przelotki, tunel, taśmy, flexy). Personalizacja zasłony pozwala skonstruować model perfekcyjnie dopasowany do własnych potrzeb i gustu, szczególnie osobom, które pragną czegoś nietuzinkowego.

Zasłony szyte na wymiar mają także kilka minusów. Przede wszystkim indywidualne zamówienie modeli wiąże się z tym, że trzeba na nie czekać. Gotowe zasłony czy firany można kupić w sklepie od razu. Ponadto koszt modeli szytych na wymiar jest nieco wyższy niż firan i zasłon gotowych.

Czy warto kupić firany i zasłony na wymiar?To, czy warto kupić firany i zasłony na wymiar, zależy od konkretnej sytuacji. Można zdecydować się na takie rozwiązanie wtedy, gdy okno ma niestandardowy kształt lub rozmiar. Powodem może być też fakt, że w sklepach nie znajduje się odpowiadających wizualnie modeli. Powinny się na to zdecydować także osoby, które chcą zaaranżować przestrzeń swojego mieszkania z dbałością o najmniejsze szczegóły lub takie, które urządzają je w nietypowym stylu.