Filtry
-
-

[FOTO] Nowe bloki komunalne przy ul. Dobrawy. Będą 43 mieszkania

Przy ulicy Dobrawy w Pszczynie powstają dwa nowe budynki komunalne. Będą tu łącznie 43 lokale z przeznaczeniem na mieszkania socjalne.

Budowa budynków komunalnych przy ulicy Dobrawy w Pszczynie - 13.10.2022 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Inwestycja realizowana jest w południowo-wschodniej części osiedla Piastów. W dwóch wielorodzinnych budynkach mieszkalnych znajdą się łącznie 43 lokale. Każde mieszkanie wyposażone będzie w wydzieloną łazienkę z kabiną natryskową, miskę ustępową, umywalkę. W pokojach mieszkalnych przewidziano aneks kuchenny ze zlewozmywakiem i kuchnia elektryczna.

Zaprojektowano także miejsca parkingowe oraz infrastrukturę towarzyszącą, czyli między innymi: dojścia, drogę dojazdową, wiatę śmietnikową.

Wykonawcą jest firma Przedsiębiorstwo Budowlane "DOMBUD" Spółka Akcyjna z Katowic. Prace zakończą się w przyszłym roku. Wartość inwestycji to blisko 13 milionów złotych, z czego aż 80% tej kwoty gmina Pszczyna pozyskała z Funduszu Dopłat w ramach realizacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego.

- To kolejne, obok prowadzonej równocześnie inwestycji PTBS przy ulicy Cieszyńskiej, duże przedsięwzięcie w gminie Pszczyna ukierunkowane na budowę nowych mieszkań. Taką potrzebę od dawna sygnalizowali mieszkańcy, dlatego cieszę się, że pozyskaliśmy potężne środki na ten cel - podkreśla burmistrz Dariusz Skrobol. Jak dodaje, lista osób oczekujących na mieszkania komunalne i socjalne w gminie Pszczyna jest już długa. Obecnie jest w niej ponad 120 osób.

ups / pless.pl
źródło: UM Pszczyna