Filtry
-
-

Klimatyczne oświetlenie pokoju taśmą LED

Materiał partnera:

Osobisty pokój jest miejscem, w którym przebywa się znaczną ilość czasu. Przez to po pewnym czasie staje się monotonny i nieciekawy. Można oczywiście wymienić meble lub inne rzeczy, ale to generuje koszty i nie każdy będzie chciał inwestować kilka tysięcy złotych w swój pokój. Ciekawym sposobem na odświeżenie pokoju jest zamontowanie taśm LED, których montaż jest banalnie prosty.

oświetlenie pokoju taśmą LED


Oświetlenie taśmą LED jest  oparte na diodach, które znajdują się co kilka  centymetrów. To jakie możliwości daje taśma LED, zależy od jej specyfikacji. Może oświetlać białym, żółtym lub kolorowym światłem i być np. wodoodporna. Najczęściej od spodu posiada powłokę klejącą, Dodatkowo sterownik daje możliwość rozmaitego sterowania: mrugania, zmiany natężenia światła, oświetlania w rytm muzyki czy zmiany kolorów. Dlatego jedna taśma nie musi oznaczać tylko jednej stałej barwy światła.

Podświetlanie biurka i klawiatury Biurko szczególnie z komputerem to miejsce, w którym spędza się czas, pracując, przeglądając Internet czy grając w gry komputerowe. Korzystając z komputera w nocy, warto dobrze oświetlić miejsce, sprawi to, że nasze oczy nie będą się przesadnie męczyć. Jeśli klawiatura, którą używamy, nie jest podświetlana, a położona jest na wysuwanej półce, bez problemu można ją oświetlić. Taśmę LED podczepić po wewnętrzną stronę blatu połączyć z zasilaczem i wszystko gotowe. Koszt całego przedsięwzięcia zamknie się w kwocie 30 złotych.

Takim sposobem można również obkleić kontury mebli, nadając pokojowi odpowiedni klimat. O ile do klawiatury dobrze jest wykorzystać białe lub żółte światło — ma ono najbardziej pozytywny wpływ na nasze oczy, to przy oświetleniu mebli warto skorzystać z diod RGB. Za pomocą sterownika i pilota będziemy mieć pełną możliwość kontroli kolorów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podkreślić romantyczny czy świąteczny nastrój.

Podobnie przed świętami można wykorzystać taśmę LED zamiast światełek. Można ułożyć ją na ścianie, by stworzyć choinkę, Mikołaja lub inny symbol świąt. Sprawdzi się również jako oświetlenie wokół okna. Przyklejając taśmę LED, która będzie migać jak światełka choinkowe, można stworzyć wrażenie, że w pokoju znajduje się prawdziwa choinka, szczególnie jeśli patrzymy z zewnątrz.

Oświetlenie pokoju, ile kosztuje?Na koszty zakupu oświetlenia LED składają się taśma LED, zasilacz, czasem złączki i jeśli chcemy mieć możliwość kontroli oświetlenia to sterownik z pilotem. Koszt taśmy w pełni zależy od jej jakości i cech. Wodoodporne i te, które świecą mocniejszym światłem będą kosztować więcej, niż podstawowe wersje. Jednocześnie stosując taśmę jako dodatkowe oświetlenie pokoju, nie potrzebujemy mocnego światła, a przeciętny koszt zakupu metra taśmy to kilkanaście złotych. Złączki służą do łączenia taśm i kosztują maksymalnie kilka złotych. Cena zasilacza zależy od jego mocy, to ile jej potrzebujemy, w największym stopniu zależy od długości taśmy. Ceny sterowników z pilotami zaczynają się od 15 złotych. Wszystko to sprawia, że koszt zakupu 10 metrów taśmy LED z zasilaczem, sterownikiem i pilotem do pokoju to około 130 złotych, a jeśli chcecie dokładniej zapoznać się z cenami można wejść na stronę perfektmarket.com.pl, znajdziecie na niej wiele produktów.