Filtry
-
-

5 pomysłowych renowacji DYI

Materiał partnera:

Dawanie drugiego życia starym lub zniszczonym przedmiotom, które wiele osób po prostu by wyrzuciło, stało się ważnym trendem ostatnich lat - również w branży wnętrzarskiej. Ilu majsterkowiczów, tyle sposobów na odnawianie, jednak pewne zasady pozostają uniwersalne. Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz renowację designerskiej perełki czy ciekawego mebla znalezionego na śmietniku, Twoim przyjacielem zawsze będzie dobrej jakości farba do drewna i metalu!

5 pomysłowych renowacji DYI


Kiedy potrzebne jest tylko odświeżenieOdziedziczona po babci szafka nocna w stylu retro wymaga jedynie konserwacji i odmalowania? Zacznij od odtłuszczenia powierzchni z pomocą specjalnego produktu lub po prostu wody z płynem do mycia naczyń. Następnie zeszlifuj powłokę starej farby, używając do tego gruboziarnistego papieru ściernego i usuń powstały pył. Nałóż emalię Beckers Designer Universal.

Aby dodać swojemu dziełu charakteru, możesz wymienić gałki meblowe na żeliwne, które idealnie podkreślą klimat vintage!

Decoupage, czyli niepowtarzalny efekt w kilka chwilOdratowany ze śmietnika stoliczek może wyglądać jak inspiracja z Pinteresta! Wystarczy, że wykorzystasz technikę decoupage do stworzenia kolorowych wzorów. Zanim nakleisz papierowe ozdoby, pokryj mebel przynajmniej dwoma warstwami emalii Beckers Designer Universal. Uwaga: poczekaj 2-3 dni, aż z powłoki ulotni się woda - inaczej papier będzie zbierał wilgoć.

Kiedy ozdobny wzór jest już naniesiony na powierzchnię mebla, utrwal go z pomocą bezbarwnego lakieru. I gotowe!

Patynowanie z farbą do drewna i metalu (www.beckers.pl)Jeśli zależy Ci na wnętrzu w stylu retro, warto zapoznać się z różnymi technikami postarzania drewnianych mebli. Jeden z prostszych sposobów wymaga wykorzystania dwóch odcieni farby Beckers Designer Universal (jasnego i ciemniejszego) oraz papieru ściernego. Ciemnym kolorem pomaluj wystające elementy komody czy biurka, takie jak krawędzie, nóżki i uchwyty. Całość powierzchni pokryj jasną farbą, a następnie przetrzyj wybrane uprzednio fragmenty, aby odsłonić pierwszą warstwę koloru.

Renowacja metaluNie tylko drewniane meble zasługują na drugie życie! Co powiesz na to, by nadać nowy wygląd kompletowi metalowych mebli ogrodowych? Jeśli nie ma na nich rdzy, oczyszczania możesz dokonać z pomocą drucianej szczotki i odpowiedniego detergentu. Pamiętaj o odtłuszczeniu! Następnie wybierz swój ulubiony kolor z palety barw, w których dostępna jest emalia Beckers Designer Universal. Dopasuj do mebli wygodne poduszki… I już możesz cieszyć się wypoczynkiem w swoim ogrodzie lub na tarasie.

Niecodzienny mebel do sypialniCiekawym pomysłem jest także odnowienie metalowej ramy łóżka. Im prostszy design takiej ramy, tym bardziej surowo wygląda - przydadzą się zatem elementy tworzące przytulny efekt. Podstawą renowacji jest rzecz jasna przygotowanie powierzchni i aplikacja farby do drewna i metalu. Potem możesz puścić wodze fantazji! Duże drewniane korale, kolorowe wstążki, a może plecionka na wzór makramy? Wszystkie takie ozdoby sprawią, że Twoja sypialnia nabierze jeszcze ciekawszego charakteru.

Pomysłów na kreatywne renowacje DYI są setki! Nawet sfatygowany, wieloletni mebel może stać się ozdobą wnętrza, jeśli poświęcisz mu odpowiednio dużo uwagi. Aby efekty pracy były estetyczne i długotrwałe, wybieraj dobrej jakości emalie do drewna i metalu.