Filtry
-
-

Jak zrobić piękny ogród?

Materiał partnera:

Większość na nas marzy o pięknym ogrodzie, w którym można się zrelaksować oraz poczuć kontakt z naturą. Ogród to także idealne miejsce do odpoczynku z rodziną lub na spotkania z bliskimi.

Silesia


Stworzenie ogrodu od podstaw wbrew pozorom nie jest trudne. Wystarczą odpowiednie działania oraz dobrej jakości narzędzia i w niedługim czasie nasze marzenia mogą zostać zrealizowane.

Od czego zacząć?Działanie w sposób chaotyczny może zniechęcić do realizacji zamierzonego celu, czyli tworzenia pięknego ogrodu. Dlatego warto działać zgodnie z harmonogramem aby prace przebiegały bezproblemowo.

Określenie funkcji ogroduPowinna zostać określona funkcja, jaką ma pełnić ogród. W zależności od preferencji, czasu na pielęgnację czy kontakty towarzyskie będzie pełnił inne role. Inaczej będzie wyglądał dla osoby, która ma mało czasu na pielęgnację. Inaczej będzie wyglądał jeśli lubimy spędzać w nim dużo czasu a jeszcze inne funkcje będzie miał dla rodziny z dziećmi. Wszystko jednak sprowadza się do tego, że ma być miejscem, w którym można się zrelaksować.

Potrzebne narzędzia i maszyny ogrodniczeUżycie dobrej jakości narzędzi oraz maszyn ogrodniczych wpłynie na szybkość oraz komfort realizacji. Rynek oferuje wiele pozycji ułatwiających pracę przy tworzeniu ogrodu.
Oto kilka z nich, z którymi nasza praca będzie przebiegała szybciej i łatwiej:
  • Glebogryzarka - maszyna dzięki której, rozprawimy się z chwastami oraz łatwiej będzie zniwelować lekkie nierówności.
  • Kosa spalinowa - jedno z podstawowych narzędzi potrzebnych zarówno do wyczyszczenia miejsca na ogród jak i w późniejszym czasie do wykaszania mniej dostępnych miejsc.
  • Kosiarka spalinowa - żaden ogród posiadający trawnik bez niej się nie obejdzie. Dobrej jakości kosiarka posłuży nam na długi okres czasu i będzie stosunkowo tania w eksploatacji .

Nieodzowne będą także szpadel, grabie czy taczka.

Zagospodarowanie ogrodu małą architekturąOdpowiednie dobranie architektury ogrodowej poprawi funkcjonalność ogrodu, nada stylu w jakim zostanie on przedstawiony.

Sprawi, że przestrzeń będzie zorganizowana, a dbanie o nią znacznie przyjemniejsze.
Ponad to wstawienie dodatkowych atrakcji, jak na przykład huśtawek dla dzieci czy grilla zwiększy przyjemność z pobytu.

Jakie rośliny do ogrodu?Zdecydowanie ważnym krokiem jest dobranie odpowiedniej roślinności jaką będziemy otoczeni. Na rynku jest wiele roślin, z których na pewno uda nam się wybrać odpowiadające naszej wizji.
Musimy wziąć pod uwagę ilość czasu jaką możemy wygospodarować na pielęgnację oraz wymagania poszczególnych roślin aby móc się cieszyć ich trwałością.

Położenie włóknin i kamieni ozdobnych na rabatach zapobiegnie wzrostowi chwastów oraz będzie miało duży walor estetyczny.

Wszystkie powyższe elementy mają istotny wpływ na samopoczucie osób, które będą z niego korzystać.
Na stronie renovey.com znajdziemy dużą różnorodność produktów ułatwiających aranżację oraz pielęgnację stworzonego przez nas ogrodu. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań pozwoli nam na wypoczynek.