Filtry
-
-

Pościel - jaki ma wpływ na komfort snu?

Materiał partnera:

Na jakość snu wpływa bardzo wiele czynników. Przede wszystkim odpowiednia dieta i właściwa temperatura w pokoju. Niebagatelne znaczenie odgrywa także wygodne łóżko oraz jego wyposażenie, a zwłaszcza wysokiej jakości pościel. W jaki sposób wpływa ona na komfort zasypiania? Podpowiadamy.

Silesia
Pościel - jaki ma wpływ na komfort snu?

Jaki wpływ na komfort snu ma materiał pościeli?Najczęściej wybierana jest pościel bawełniana. Nie bez przyczyny. Ten materiał zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza podczas snu i sprawdza się niezależnie od aktualnej pory roku. Na rynku znajdziemy co najmniej kilka ich rodzajów. Zazwyczaj sięgamy po model z satynowym połyskiem. Jest bardzo miękki i niezwykle odporny na uszkodzenia. Charakteryzuje się wyjątkowym rodzajem splotu i jest zdecydowanie lepszym wyborem od klasycznej pościeli bawełnianej, zwłaszcza pod względem utrzymania czystości. Nie gniecie się po praniu, nie ulega deformacji oraz nie wywołuje reakcji alergicznych. Zalecana jest dla dorosłych i dzieci. Zwiększa komfort snu dzięki temu, że nasze ciało może przez cały czas swobodnie oddychać.

Jaki kolor pościeli wpływa na komfort snu?Wybierając pościel, należy także zwrócić uwagę na jej kolor. Barwa powinna korespondować z wystrojem wnętrza, aby uzyskać stylistycznie jedną, spójną całość. Jeśli jednak chodzi o komfort szybkiego zasypiania, to warto rozważyć nieco ciemniejszą stylistykę. Mimo tego, że nocą kolory nie są widoczne, to wiele osób łatwiej zapada w sen pod pościelami w ciemniejszych, a przynajmniej stonowanych barwach. Jaskrawy toń z pewnością nie będzie sprzyjał szybszemu zasypianiu, więc warto mieć to na względzie. Jeśli ciemna pościel zupełnie nie nadaje się do naszego wnętrza, to dobrą alternatywą będzie taka wykonana w wyjątkowe wzory.

Co jeszcze ma wpływ na komfort naszego snu?Oprócz dobrej jakości pościeli, warto także zwrócić uwagę na prześcieradła, które mają także istotny wpływ na komfort naszego snu. Należy unikać tych wykonanych ze sztucznych tkanin, ponieważ nieefektywnie przepuszczają powietrze, a tym samym nie zapewniają właściwej wentylacji ciała. Jeśli mamy problem z różnymi alergiami, to warto upewnić się, że konkretny model prześcieradła ma odpowiednie właściwości ograniczające rozwój drobnoustrojów i bakterii. Warto zwrócić uwagę na model wykonany z bawełny, która jest przyjemna w dotyku. Najpopularniejszym wyborem jest satyna bawełniana, która charakteryzuje się jedwabistą miękkością, u a przy tym nie kosztuje wcale dużo. Jej zaletą jest także to, że jest niezwykle łatwa w prasowaniu.