Filtry
-
-

Jakie okna wybrać na swój wymarzony taras?

Materiał partnera:

Aranżacja i tworzenie wymarzonego tarasu może dawać nam wiele radości. Taras to miejsce, które kojarzy nam się z odpoczynkiem, relaksem i wolnym czasem. Idealne, aby wypić na nim poranną kawkę, odprężyć się z wciągającą książką, poplotkować z przyjaciółką, czy pobawić na świeżym powietrzu z dzieckiem. Projektując taras w swoim domu, warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii: jego lokalizację (zastanowić się, z której strony i w jakich porach w ciągu całego dnia będą padały na niego promienie słoneczne), jego wielkość, rodzaj materiału i podłoża, kolorystyka i styl, który najbardziej pasuje do naszego gustu. Koniecznie należy jednak rozważyć coś jeszcze - wybór idealnych okien i drzwi tarasowych.

Jakie okna wybrać na swój wymarzony taras?
fot. freepik.com


Okna i drzwi tarasowePrzede wszystkim warto zastanowić się nad rodzajem okien oraz drzwi tarasowych. Jest to bowiem ważny element, który wpływa nie tylko na kwestie wizualne, ale przede wszystkim na wygodę i komfort wszystkich domowników. Okna tarasowe powinny być możliwie jak największe, wpuszczać do wnętrza domu znaczą ilość światła, zaś otwarte świeżego powietrza. Jednak ważniejsze od okien są zdecydowanie drzwi tarasowe - to od nich zależy w dużej mierze funkcjonalność naszego tarasu. Jedne osoby preferują przesuwne okna tarasowe oraz drzwi, inne wolą te tradycyjnie otwierane. Sprawdźmy, czym w praktyce się od siebie różnią.

Przesuwne czy otwierane?Drzwi tarasowe otwierane to zdecydowanie tańsza opcja. Wśród nich można wyróżnić jedno oraz dwuskrzydłowe. Mogą występować w różnym stylu oraz być wytwarzane z różnych materiałów. Często są ciekawie zdobione, występują także w różnych kolorach oraz w drewnie. Tego typu drzwi mają jedną zasadniczą wadę - zarówno ich montaż, jak i późniejsze użytkowanie, wymaga posiadania i zachowania odpowiedniej przestrzeni. Kiedy są otwarte, zajmują część pomieszczenia, przez co staje się ono nieco mniej ustawne oraz zmniejsza się jego powierzchnia użytkowa.

Drzwi tarasowe przesuwne to idealna opcja zwłaszcza do niewielkich pomieszczeń. Przylegają bezpośrednio do ściany, nie zajmując cennego miejsca, nie ograniczają ani nie utrudniają poruszania po domu, ani po tarasie, nawet kiedy są otwarte. Prezentują się niezwykle stylowo i nowocześnie. Świetnie odnajdą się we wnętrzach industrialnych oraz skandynawskich. Mają z reguły bardzo niski próg, często niemal niewidoczny, dzięki czemu korzystanie z nich jest także znacznie bezpieczniejsze oraz wygodniejsze, w szczególności dla dzieci oraz osób starszych, a także dla osób chorych i niepełnosprawnych, poruszających się na wózku albo o kulach. Tworzą wrażenie niczym nieograniczonej przestrzeni, dając wyjątkowy widok i wpuszczając do domu promienie słońca.

Przesuwne okna tarasowe to produkty premium. Warto zaopatrzyć się w nie w sprawdzonej firmie, oferującej najwyższą jakość produktów i oferowanych usług. Z naszej strony polecamy Debesto.pl. To solidna firma, którą warto obdarzyć swoim zaufaniem, specjalizująca się w dystrybucji i eksporcie stolarki otworowej dla firm budowlanych.