Filtry
-
-

Gmina sprzeda budynek dawnego komisariatu przy ul. Łukasiewicza

Gmina Czechowice-Dziedzice zamierza sprzedać budynek dawnego Komisariatu Policji, który znajduje się przy ulicy Łukasiewicza. Stanie się tak ze względu na wysokie koszty remontu i adaptacji na inne cele oraz lokalizację obiektu.

Komisariat, policja, łukasiewicza
Dawna siedziba komisariatu policji przy ulicy Łukasiewicza w Czechowicach-Dziedzicach · fot. mp / czecho.pl


Temat dawnego, opuszczonego budynku Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach poruszaliśmy m.in. we wrześniu 2020 roku w artykule "Co dalej z byłą siedzibą komisariatu przy Łukasiewicza?".

Przypomnijmy, w październiku 2015 roku czechowiccy policjanci przeprowadzili się do nowej siedziby komisariatu przy ulicy Mickiewicza 1. Budynek w kształcie litery L powstał w dość szybkim tempie półtora roku. W ramach inwestycji powstała dyżurka, pokoje biurowe, pokój przesłuchań, archiwum, pomieszczenia gospodarcze, magazyny i garaże oraz miejsca parkingowe dla pracowników i interesantów. Teren pod budowę nowego komisariatu przekazała czechowicka gmina. Budynek kosztował nieco ponad 5 mln zł. Poniżej wideo z otwarcia komendy w 2015 roku.Od tamtej pory, czyli od 2015 roku, dawny Komisariat Policji przy ulicy Łukasiewicza stoi pusty. Obiekt dwa razy zmieniał właściciela - najpierw policja przekazała dawną komendę we własność powiatu bielskiego, a później starostwo przekazało gmach bezpłatnie gminie Czechowice-Dziedzice, która jest obecnie jego właścicielem.

komisariat policji
Dawny komisariat policji przy ulicy Łukasiewicza. Zdjęcie archiwalne · fot. czechowice.tv


Co stanie się z obiektem? - Ze względu na wysokie koszty remontu i adaptacji na inne cele oraz lokalizację obiektu, budynek przy ulicy Łukasiewicza, w którym wcześniej mieścił się Komisariat Policji w Czechowicach-Dziedzicach, gmina zamierza sprzedać - wyjaśnia czechowicki Urząd Miejski.

mp / czecho.pl