Filtry
-
-

Jak wyczyścić łazienkę

Materiał partnera:

Sprzątanie łazienki wydaje się czynnością, która nie należy do najprzyjemniejszych. Łazienka to miejsce w domu, które jest użytkowane codziennie, kilka razy w ciągu dnia przez kilka osób. Dlatego też zachowanie czystości i higieny w tym pomieszczeniu jest szczególnie ważne. Łazienka szybko się brudzi i należy do takiej grupy pomieszczeń, w których mogą rozwijać się szkodliwe dla zdrowia bakterie, grzyby i inne drobnoustroje chorobotwórcze. Regularne sprzątanie łazienki pozwoli nam zmniejszyć ryzyko powstawania bakterii oraz zabrudzeń trudnych do usunięcia. Utrzymywanie czystości i porządku pozwoli także zapobiec powstawaniu osadu z kamienia, który jak wiadomo może być problematyczny do usunięcia. Wiele z nas zastanawia się jak wyczyścić łazienkę w szybki i sprawny sposób. Zatem jak umyć łazienkę, aby zaoszczędzić swój czas? Na początku zacznij od przygotowania niezbędnych przyrządów.

łazienka


Jak wyczyścić łazienkę? Zacznij od przygotowańTo, jak czyścić łazienkę w sprawny i efektywny sposób wymaga od nas odpowiednich przygotowań. Na początku zrób szybki przegląd środków czystości w domu i sprawdź, czy masz potrzebny sprzęt do sprzątania. Pozwoli Ci to uniknąć przykrych niespodzianek podczas sprzątania i nie będziesz musiał odrywać się od pracy, aby kupić potrzebne do czyszczenia rzeczy. Z pewnością przyda Ci się:

  • ocet, sok z cytryny, soda oczyszczona
  • gumowe rękawice
  • bawełniane ściereczki i gąbki
  • detergenty do mycia toalet i płytek
  • papierowe ręczniki


Zaczynając sprzątanie łazienki, warto pozbyć się wszystkich rzeczy, które stoją na umywalce lub pod prysznicem. Na czas porządków przenieś wszystkie kosmetyki, ręczniki i dozowniki na mydło do miski, a następnie przetrzyj te miejsca ściereczką nasączoną wodą z octem. Brudne ręczniki możesz wrzucić do pralki — nie zapomnij wymienić ich na nowe, gdy już cała łazienka będzie idealnie czysta. Pierwszy etap planu jak umyć łazienkę masz już za sobą.

Jak wyczyścić łazienkę domowymi sposobami? Kilka sprawdzonych metodZastanawiasz się pewnie, jak wyczyścić łazienkę domowymi sposobami i czy jest to w ogóle możliwe. Okazuje się, że do sprzątania możesz wykorzystać spożywcze produkty, które bez problemu znajdziesz w swojej kuchni.

Do umycia umywalki i zewnętrznych części toalety wystarczy ciepła woda z octem wymieszana w proporcjach 1 do 1 lub kilkoma kroplami soku z cytryny. Gąbką lub ściereczką przetrzyj ceramiczne elementy. Ocet ma doskonałe właściwości dezynfekujące i bez problemu poradzi sobie z brudną powierzchnią, a sok z cytryny pomaga usunąć trudne plamy i nada przyjemnego zapachu w łazience. Takim roztworem możesz również przetrzeć meble łazienkowe i usunąć z nich kurz. Wnętrze toalety zalej przeznaczonym do tego detergentem, a po chwili dokładnie wyczyść je szczotką.

Lustro w łazience możesz przetrzeć ciepłą wodą lub wodą z octem, a następnie wytrzeć do sucha papierowym ręcznikiem. Świetnym sposobem na uzyskanie idealnie czystej tafli szkła bez smug jest przetarcie powierzchni lustra szarą gazetą — już kilka ruchów wystarczy, aby pozbyć się wszelkich smug i śladów.

Kolejnym etapem jest dokładne wyczyszczenie fug w łazience, co brzmi na dość skomplikowany proces. Wystarczy jednak wymieszać sodę oczyszczoną z odrobiną wody i octu, a powstałą pastę nałożyć na fugi i zostawić na ok. 30 minut. Po tym czasie wystarczy przetrzeć fugi gąbką. Ostatnim etapem tego, jak wyczyścić łazienkę jest mycie podłogi. Do tego celu możesz wykorzystać ciepłą wodę wymieszaną z octem lub płynem do mycia podłóg.

Sprzątanie łazienki zajmuje czas, ale z odpowiednim przygotowaniem i nastawieniem będziesz w stanie szybko uporać się z czyszczeniem łazienki. Jeśli jednak natłok obowiązków nie pozwala Ci na samodzielne sprzątanie, warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Firma Eskurro posiada szeroką ofertę sprzątania Wilanów w atrakcyjnych cenach. Wykwalifikowana ekipa sprzątająca starannie i dokładnie doczyści każdy kąt w łazience, a Ty już nie będziesz dłużej martwić się jak umyć łazienkę.

Jak czyścić łazienkę i zachować porządek?Sprzątanie łazienki nie polega jedynie na umyciu wszystkich powierzchni. Dezynfekcja armatury i umycie podłogi to konieczność, jednak trzeba pamiętać, że to bałagan jest głównym czynnikiem, który rzuca się w oczy po wejściu do łazienki. Gdy już uporasz się z problemem, jak wyczyścić łazienkę, zajmij się organizacją rzeczy i przedmiotów łazienkowych. Zaopatrz się w pojemniki i posegreguj swoje kosmetyki, a środki pielęgnacyjne umieść w wiklinowych koszykach. Szczotki do włosów, spinki i inne akcesoria do włosów umieść w drewnianych skrzynkach lub szufladzie szafki. Znajdź jedno, specjalne miejsce, w którym będziesz trzymać wszystkie akcesoria do sprzątania i środki czystości. Upewnij się, że w Twojej łazience znajduje się sprawny dozownik do mydła, niepopękane wieszaki na ręczniki oraz kosz na pranie. Po zrealizowaniu takiego planu działania nie będziesz więcej zastanawiać się, jak umyć łazienkę, bo każde sprzątanie przeprowadzisz szybko i łatwo.

Czysta i lśniąca łazienka w Twoim domuWiesz już, jak wyczyścić łazienkę, a także znasz metody na to, jak wyczyścić łazienkę domowymi sposobami. Regularne sprzątanie i porządkowanie łazienki pozwoli zaoszczędzić Twój czas, gdyż bałagan i brud nie będzie się nawarstwiać. W czystej i uporządkowanej łazience możesz nawet wyhodować rośliny. Istnieje wiele gatunków roślin, które świetnie rozwijają się w łazienkach. Kwiaty nie tylko pełnią funkcje dekoracyjne, ale także skutecznie filtrują powietrze w łazience. Ponadto zielone rośliny uatrakcyjnią wygląd wnętrza i dodadzą przyjemnego klimatu, dzięki czemu korzystanie z łazienki będzie przyjemniejsze.