Filtry
-
-

Pierwsze akwarium morskie - czym się charakteryzuje i co będzie potrzebne?

Materiał partnera:

Akwarium słonowodne to marzenie niejednego akwarysty. Jest najbardziej widowiskowe ze wszystkich typów zbiorników, jakie można prowadzić w warunkach domowych. Pozwala na hodowlę niezwykle prezentujących się, egzotycznych gatunków ryb, skorupiaków czy koralowców. Co trzeba wiedzieć przed założeniem takiego akwarium?

Akwarystyka morskaAkwarystyka morska jest szczególnie skomplikowaną dziedziną akwarystyki. Jest to bardzo delikatny ekosystem, który reaguje na nawet najmniejszą zmianę w parametrach wody czy też naświetlenia. W przypadku prowadzenia akwarium morskiego najważniejsza jest precyzja. Akwarium morskie składa się ze zwierząt morskich, które są zdecydowanie droższe, a zakupienie takich stworzeń nie jest zbyt proste. Wynika to przede wszystkim z tego względu, że takich stworzeń morskich nie hoduje się w Polsce, więc dużą część z nich sprowadza się zza granicy. Zwierzęta możemy wpuścić do akwarium dopiero po dwóch tygodniach od jego uruchomienia, ponieważ zbiornik musi dojrzeć.

Whitpress


Różnice między akwarium słodkowodnym a morskim


Pomiędzy zwykłym akwarium słodkowodnym, a akwarium morskim istnieje wiele różnic. Akwarium morskie jest o tyle bardziej wymagające od słodkowodnego, że potrzeba poświęcić mu więcej czasu, by zadbać o odpowiednią pielęgnację żywych istot, dbać o warunki wody wewnątrz zbiornika oraz jego czystość. Dodatkowo, akwarium morskie kosztuje zdecydowanie więcej, niż to słodkowodne, jednak warto wydać więcej pieniędzy dla bardzo efektownego wyglądu akwarium morskiego.

Co będzie potrzebne?Poza podstawowymi elementami takimi jak oświetlenie, filtry, pokrywa do akwarium, grzałka, do akwarium morskiego potrzebny będzie odpieniacz. Takie urządzenie odpowiada za pozbywanie się piany, która pojawia się w akwarium morskim. Woda, która znajduje się w akwarium powinna być odpowiednio oczyszczona, dlatego wykorzystuje się specjalne filtry RO. Woda morska po dodaniu soli, jest gotowa do zalania akwarium. Dobrze jest dodać do wody morskiej odpowiednie suplementy. Kolejnym akcesorium, które musi znaleźć się w akwarium, to żywa skała. Skała jest potrzebna do tego, by odpowiednio i naturalnie filtrować wodę morską. Żywa skała stanowi również element diety zwierząt, które żyją w akwarium morskim.